Humidity sensor, 1-Wire Bus, DS18B20-měření teploty/vlhkosti

Zdravicko borci,
neporadil byste mi nekdo jak merit relativni vlhkost spolecne s teplotou v nekolika mistnostech ? Jako teplotni cidlo bych zrejme vyuzil DS18B20 (pouzitelne na 1-Wire Bus), ale nevim jaky mam vyuzit humidity sensor tak, aby me to vse behalo na ATMega32. Hledam reseni, ktere by bylo schopne bezet na 1-Wire Bus.
Nevite nekdo o nejakem prikladu, ci tutorialu, ktery by me trochu navedl ?

Diky moc

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Humidity sensor"

I2C by nebylo přijatelné? To bys tu parkrát našel (SHTxx). Senzory vlhkosti mají teploměr integrovaný (musejí mít z principu činnosti).

Ale samozrejme, ze by bylo prijatelne, jen s tim neumim pracovat, tak jsem se uchylil k 1-wire.

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

Ja to budu resit podle tohodle (taky SHTxx):
hw.cz/Teorie-a-praxe/Konstrukce/ … brace.html

Zda se to byt zajimave, ale ta cena cidla je pomerne vysoka. Neexistuje neco levnejsiho, klidne na ukor presnosti mereni ?

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

kamarat toto cidlo pouzival na bakalarke a mal k nemu komplet kniznicu s funkcnymi procedurami, neviem kde to zohnal ale posielal to aj mne a ja neviem kde som si to dal… ale asi sa to kdesik stratilo
na nete ju isto najdes
ked tak rozmyslam este jeden kamarat s tym nieco robil on to mal dobre nastudovane ale komunikaciu s cidlom si urobil sam a hovoril ze na jeden vodic sa da viacej tych snimacov pripojit, potom mi este posielal za nasiel nieco uplne jednoduche co generuje PWM a teda sa to da sledovat casovacom alebo po jednoduchom RC filtri ako uroven napatia
toto mi o nom napisal:“teraz si pozeram teplotny snimac LM 35 a ten je uplne jednoduchy , stupne teplota o 1 stupen tak stupne napatie o 10 mV”