Freescale M68HCS08-indikace počtu stisků tlačítka na LED/LCD

Zdravím. Potřeboval bych pomoct. Programování mikropočítačů mi moc nejde a zvládám vcelku jednodušší příkazy. Jenže máme samostatnou práci a nějak si nevím rady.
Tady je moje zadání: V jazyce C vytvořte program pro mikropočítač HCS08 s následující funkčností.
Program bude počítat stisky tlačítka SW1 na vývojovém kitu. Po každém stisku tlačítka SW1 blikne LED1 tolikrát, kolikátý stisk tlačítka v pořadí právě program zaznamenal. Tedy po prvním stisku tlačítka blikne LED jedenkrát, po dalším stisku tlačítka blikne LED dvakrát, atd.
Počet stisknutí se zároveň zobrazí na displeji.
Maximální počet stisknutí bude omezen na 9. Po desátém stisku tlačítka SW1 už program nesignalizuje počet stisknutí blikáním LED ani jej nezobrazuje na displeji. Pouze zobrazí na displeji hlášení „dosazeno max“.
Tlačítkem SW2 bude možno počet stisků vynulovat. Při dalším stisku SW1 pak program začne počítat znovu od 1.
Tlačítkem SW3 bude možno zobrazit na displeji třetí mocninu aktuálního počtu stisků tlačítka. Jestliže je tedy např. právě zobrazeno na displeji číslo 5 (stiskl jsem předtím 5x tlačísko SW1), pak po stisku SW3 program zobrazí hodnotu 125 (5 na třetí).

Kdyby někdo věděl jak na to a poslal by mi to, nejlépe co nejdřív, byl bych mu vděčný. Díky moc

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Pomoc s programováním"

Ahoj,
Jako vzdycky ti tady nikdo nenapise kompletni program a neudela za tebe tuto praci.
Pokud umis jednoduche prikazy v C tak uz tohle ti staci k vypracovani domaciho ukolu.
Pokud nebudeme pocitat s osetrovanim zakmitu tlacitka, dovolim si tvrdit, ze se program vleze do 20 radek at nezeru (samozrejme ze se program da napsat i do jednoho radku ale nejsi sebevrah).
Program bude obsahovat 3x IF prikaz a promennou, ktera se v prvnim IF bude pricitat a testovat jestli neni vetsi nez 9, v druhem IF se bude mazat a v tretim IF se do jine promenne 3x vynasobi prvni promenna.
Jak tam funguje vypis neceho na display to netusim, ale urcite uz jste na tom delali nejake priklady, tak pokud si to neflakal, tak to umis.
Spise zkus neco vytvorit sam, zjistit jestli ti to funguje (pokud mas moznost) a pokud se nekde zaseknes, tak ti mileradi pomuzeme. Nicmene naucit se to musis sam…