Filtracia dat pre zobrazenie na displeji

Uznavam krkolomny nazov. Oco ide.
MAm indikator vybudenia 6kanalovy, aby to bolo pozeratelne na nextion displeji, tak som upravil konstanty (suciastky) v usmernovaci. Tak ze to viac menej reaguje na basovu cast signalu. Ako mam vytipovane 3 moznosti, zobrazenia t.j. 3 rozne osadenia usmernovaca suciastkami.
Ide o to ako to, vyriesit softverovo. je mozne ze osadim usmernovac najrychlejsou kombinaciou filtracie signalu, a budem to vediet softom upravit tak ako keby tam bol iny kondenzator a vybijaci odpor ?

Preco to riesim, doplnil som soft o analyzator spektra, a tam mam problem stym ze ked to dam vykreslovat rychlo tak je to take nevhodne pre oci proste rychlo to kmita hore dole…
ked spomalim vykreslovanie 50 az 70ms, tak dajme tomu ze to clovek stihne sledovat len sa mi to zda take sekave.

toto je len ukazka ze FFT funguje. problem nastane pri hudbe.

Tak ze zase, viem to nejako softom upravit ? aby to ukazovalo v realnom case a zaroven bolo plynule. Dakujem

Z videa mám dojem, že aj keď sa frekvencia mení +/- plynule, na tých šiestich ukazateľoch sa sa zobrazuje amplitúda iba z veľmi úzko ohraničeného spektra.
Určite by som zobrazoval na ukazateľoch amplitúdu rovnakej časti logaritmického spektra s tým, že keď je signál medzi dvoma strednými frekvenciami, tak musia byť dva susedné “stĺpce” vybudené na rovnakej úrovni.

A hlavne, na videu som nevidel, čo Ti vlastne vadí. Slovné spojenie " nie je to plynulé" je viac ako vágne.
Že Ti vadí zobrazenie nejakých basov … mne by možno nevadilo …

No to je sposobene tym, ze som 15 kanalov potreboval napchat do 6 stlpcov. Ale uz som prerobil diplej na 16 stlpcov.

Sekave preto ze zoberiem ovzorkujem signal, zobrazim vysledne spektrum a 50ms, nic nerobim.
Preto mam pocit ze niektore frekvencie co sa objavia mimo vzorkovacieho okna nezobrazim. Ak vynecham tych 50ms, tak pohyb stlpcov je velmi rychly.

Tak ci by som namiesto toho cakania, nemal odobrat 4x vzory vypocitat spektrum a jednotlive zobrazovane frekvencie zobrazit ako priemer tych 4 merani.

Co sa tyka tej dalsej otazky. Viem teda softverovo upravit signal ako keby som na vystupe usmernovaca UV metra menil hodnoty C, nabijavieho a vybijacieho R

Ahoj,
pro filtraci signálu s úspěchem používám Exponenciální klouzavý průměr (EMA).
Tento průměr napodobuje integrační RC článek, ale předpokládá mít možnost používat float (double) proměnné.
Výhodou je jednoduchost výpočtu a to, že si stačí pamatovat pouze předchozí vypočtený průměr.
Určitě by to šlo nějak realizovat i pomocí integer proměnných, to jsem ale ještě nezkoušel.
Výpočet:

PRUMER = ((PERIODA - 1) * PRUMER + HODNOTA) / PERIODA;

PERIODA odpovídá časové konstantě (integer) Čím větší, tím větší filtrace.
HODNOTA je poslední naměřená hodnota (float či double)
PRUMER je poslední vypočtený průměr (float či double)

Nie ze by uP nemal co robit. Ale asi tu megu2560 dam na 20MHz.
Tak, ako ukazovatko asi staci.
Hlavne ked uvazime ze sa to vykonalo len pridanim 3 odporov a 1 kondiku.