Existuje software na PC pro testování RS232 na uC?

Zdravím.
Hraju si zrovna s PIC16F877A a chci naprogramovat PICku, aby komunikovala se zařízením, které ještě nemám k dispozici, přes RS-232 (přes USART). Jelikož ještě to zařízení nemám k dispozici, nemám jak otestovat, že opravdu vysílám správné data a že mi PICka reaguje na vstupní data.

Napadlo mě, že bych to mohl testnout, pokud bych naprogramoval druhou PICku, ale to se mi fakt nechce. Napadlo mě, že bych PICku připojil k počítači přes MAX232 a použil nějaký specializovaný SW, kde bych jednoduše nastavil třeba asynchroní přenos, 9600 baudů, Byte bez paritního bitu se stop a start bitem, atd. a komunikoval.

Moje představa je asi taková, že by software vypisoval všechna příchozí data (třeba jako ASCII nebo HEX) a bylo by možné také odeslat nějaký ten Byte. Tak co znalci, existuje nějaký taký software? Dík.

A co Hyperterminal? Ale jen vím, že s ním by to mělo jít.
Nebo Herkules, ten je super. Laboroval jsem s ním s VFD displeji.
HerculesSetup.zip (558 KB)
Bez názvu.JPG

Na to je dobrej log. analyzer, ale ten predpokladam nemas…
Terminal mas tady, prozacatek doporucuji si vyzkouset na loop kabelu :wink:
Terminal.zip (321 KB)

Ve Windows klidně hyperterminal , jak je uvedeno v předchozím příspěvku - je standardní součástí instalace Windows, v Linuxu např.GTKterm, minicom, případně i zcela bez software přesměřováním klávesnice a obrazovky(konzole) na port pomocí CAT .

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
(zbytečná citace)

O Linuxu toho moc nevím, takže jsem v počítači hledal ten hyper terminal, ale nepodařilo se mi jej najít. Každopádně teď už to je jedno, zkoušel jsem toho Herkula a je super.

Všem děkuji!

Stačí hledat hypertrm.exe. U Windows XP je Hyperterminal v Program Files (myslím že v c:\Program Files\Windows NT\hypertrm.exe") a u starších Windows byl, pokud si dobře pamatuji, přímo ve složce Windows.

U Windows Vista už Hyperterminal není.

Co se týče Hercules, stáhni si pro jistotu nejnovější verzi.

Jo, mám Win Visty, takže už chápu, proč jsem HyperTerminál nenašel.

Ja jsem kdysi dávno hrál s pokladními VFD displeji, připojují se přes COM k PC, a zkoušel jsem je přes různé programy na obsluhu COM portu, až jsem narazil na Herkules, cokoliv řeším s COMem, tak jedině přes Herkules. S hyperterminalem jsem s VFD nerozjel. A jedině díky Herkulesu jsem rozjel plotr.