EUSART, 18F25K22-komunikace fung. pouze s připojeným PICKIT3

Ahoj,
potřebuji poradit s oživením komunikace EUSART na PIC 18F25K22. Jedná se jednoduchý prográmek, který přečte znak ze serioveho portu a zpátky ho pro kontrolu zašle zpět. V PC používám klasický hyperterminál v XP. Komunikace funguje bez problému pouze když je připojeny PICKIT3. Pokud odpojím PICKIT3 komunikace přestane fungovat. Celý program je odlaďován v MPLABU na starém notebooku se setiovým COM1. Nepomohlo ani přepínání DEBUG módu. Jako převodník používám klasického MAXe a jednotku EUSART s PICe.
Pavel

:arrow_right: administrator: přejmenováno z “Problém s EUSART”
main.c (1.75 KB)

BLBA OTAZKA KOSTRU MAS PREPOJENU ?

Kostra je OK. Je to na zkušební desce. U tohoto programu kde jsem měl ještě povoleno blikání tak blikání bylo po odpojení PICKITU v pořádku.

Díky Altane,
měl si pravdu. Ještě jednou jsem vše přeměřil a chyba byla tak kde jsem jí nečekal. Originální sériový kabel měl přerušenou zem. A přitom byl skoro nový pouze nějakých 12 let :smiley: :smiley:
Pavel

Totiz uz jeden tu stakym problemom bol :laughing:

Anonym: dík za příklad s UARTEM, mě se na stejným MCU nedaří rozjet příjem ani za zlatý prase.

Mám stejnej problém, když mám připojenej programátor Brenner 8P a připojenej přes ICSP k nepájivýmu poli, kde mám 16g690 a lcd. Program jsou stopky s tlačítkama, dokud je programátor připojenej, tak mi to šlape, ale jak ho odpojím, celé to přestane pracovat. Nevíte kde je bota?
Díky

Odpor na mclr mas?

No tak ten nemám, teď jsem to našel v katalogu 1K na napájení a ještě kapacita 0,1uF na zem. Díky