ESP8266 web rádio

Zdravím všechny kutily.
Postavil jsem si, prozatím, na nepájivém poli web rádio. Je tam ESP8266, VS1053, LCD 20x4 přes I2C a IR čidlo pro ovládání, rádio jako takové šlape dobře, ale co mi teda nejde, nebo spíš nevím ani jak na to, jak vytáhnout ze streamu název písničky a název stanice. Nevíte někdo jak na to?

Jaký ti tam v tuto chvíli běží software? Něco co jsi napsal sám nebo něco co jsi stáhnul napr… z github.com?

Něco sám, něco z githubu, je to jen základ, aby to hrálo jednu stanici a IR ovladačem ovládání hlasitosti. V tuto chvíli to šlape dobře.

cau,osobne sem cerpal tady z odkazu Arduino WebRadio player , to sem delal s PICem a inym lan modulem ale pak sem presel na GitHub - Edzelf/Esp-radio: Internet radio based on Esp8266 and VS1053. ted uz je to s esp32

ty metadata jsou v streamu a musis je odstranit jinak je to slyset…

1 Like

Díky. To druhé jsem zkoušel a nějak mi to nešlo, ale po “pokus omyl” jsem to rozchodil s I2C LCD 20x4. Ještě do toho dám IR ovladač a bude to super. Objednal sem si z činy ten tft displej, tak to pak zkusím s tím.
Já už ten tft měl, ale díky AMS1117 3.3 co není blbuvzdronej tak sem o tft přišel, nějak nezvládlo 5V.

Díky všem

1 Like

Tady se mi nechce věřit, že by ten AMS1117 něco sám provedl. Osobně si myslím, že je blbuvzdorný, teda nemá short-circuit protection asi, ale nevím proč by měl odejít.

Víc informací. Please.

http://pdf.datasheetcatalog.com/datasheet_pdf/advanced-monolithic-systems/AMS1117-1.5_to_AMS1117CD-5.0.pdf

Protože jsem nechtěně zkratl 3,3V a on, nechtěně otestováno na více kusech, provalí VIN na VOUT. Napájel sem ho 5V. Proto jsem napsal že není blbuvzdornej. :grin:

proto se snazim davat za stablik polyswitch a varistor…

Na nepájivém poli už mám LM2596, ten je kryplovzdornej. A do finální konstrukce dávám ams1117. Ale přijde mi divný, že komusitickej 7805 měl ochranu proti zkratu a ams ji nemá.

Teď zase řeším, jak se zbavit toho pískaní v reprákach. Ve sluchátkách to neďělalo, ze zesákem je to hnus. A to neberu v potas občasnej svevolnej reset ESP8266, to se musím to C nebo co to je, pořádně naučit…

Malá ukázka

Předělal jsem to na SSD1306 k vůli místu na displeji a hlavně málo pinů na ESP8266. Zkoušel jsem LCD20x4 přes I2C ale jede jen na 100kHz a to nějak nestíhalo krmit bufer při přehrávání. SSD1306 jede v pohodě na 800kHz a to už pěkně stíhá krmit bufer a ještě scrolovat text na glcd.

mam tam taky SSD1306 ten zlutomodrej
jakou mas verzi ? me se ta posledni taky resetovala ale ne svevolne jen kdyz prisly novy metedata

Jak to zjistím?

ESP 12E, jestli myslíš toto.

myslel sem verzi programu … :roll_eyes:

Jak to zjistím?

tet sem koukal ja mam verzi jeste 2017

jestli jsi to stahoval tet tak tu posledni,jinak ti to vypise pri startu v dbgprintu

Mě už to dbgprint nepíše. Já to z tama vyházel, přijde mi to jako neužitečné. Já si to chci udělat podle svého a původní záměr byl si jen vytáhnout data ze streamu.

#define VERSION “Tue, 23 Apr 2019 09:10:00 GMT”

stacilo ho jen vypnout
DEBUG = 0 ;

To by sice šlo, ale zase nějaké info chci.

Teď mám zase jiný problém.
Na sluchátka to hraje super, ale po připojení k zesáku je to humus. Zkoušel jsem doporučení výrobce VS1053,v ale to jde dobře jen se dvěma zdroji. VS1053-Analog2.md.png
Zkoušel jsem i toto a je to ještě horší. Šumový filtr do auta BA3121N 8d03eaff103bec66ae73211a973bc564.md.jpg
Na test jsem připojil mobil a zesilovač a spolu to hraje dobře. Na bedýnky od PC to hraje taky dobře, ale ty mají svůj zdroj.
Nemáte někdo dobrou radu nebo doporučení z jakým zesákem to funguje???

Tak jsem to nakonec vyřešil s bednama k PC, 4W a napájení přes USB, zajímavé že je napájím z konstrukce 5V a hraje to super , v rámci 4W.
c-tech-spk-09-cerna_i328949.jpg

Asi mají v sobě diferenciální zesilovač.