Elektronická hrací kostka

Stahl jsem to z filecrop.com/proteus-isis-professional.html . Zkouším to zatím bez výsledku.

Tu knihu som mal niekedy okolo roku 1990. Je pisana pre Z80.
Nemozes ju pouzit priamo ani na PIC a ani nanic dnes aktualneho. To vsak nic nemeni na skutocnosti, ze principy su tam vysvetlene velmi dobre.

To je mi líto že nemohu se učit podle toho , kdyby tak byla napsaná učebnice programování pic tak by to šlo líp :smiley: .Jinak v tom programu proteus isis to už funguje zkoušel jsem zapojit hada ze stránky 8.Je to výhoda že nemusí se pořád vyndávat pic s programátora na kontaktní pole.Stací mít otevřený MPLAB a v proteusu se dívat na výsledek.Ještě se pokusím toho hada nějak pozměnit abych tomu přišel už na kloub :stuck_out_tongue: .

Mojmíre, nemusíš pořád přendavat PIC z kontaktního pole a dávat do programátoru. Stačí programátor připojit k PICu pomocí ICSP.

V knize moderni učebnici programování jsem našel pěknou animaci je v exe tak sem nejde dát tak sem to vyfotil nejde to moc vidět ale jako ukázka je to dobrá . Když dám do registru w 00000001 tak mě ledja bude svítit na vyvodu RA0 je to tak ? A proč je ten registr w jenom jeden co když budu potřebovat rozsvítit RA1 RA2 RA3 tak zapišu 00001111 nebo je to celé jinak?

Cau, tusim ze sou tam i jine animace ktere objasnili funkci uC,

jj presne kdyz chces najednou nastavit VYSTUPY na log 1 treba RA1 RA2 RA3 tak zapises do W 0000 0111 a z W do PortA