Dvojitý volt/amper metr

Zdravim, shaním nějakou konstrukci dvojitého volt/amper metru představa je taková PIC 16F628, LCD 2x16 nevíte o nějakém návrhu? Nebo byl někdo ochoten mě nějak provést vlastním návrhem? Něco málo už jsem s picama udělal ale nic rozsáhlého, nějaký blikátka atd. ale neumím ovládat LCD ani používat A/D převodník…

něco takovýho, ale s picem
elfly.pl/multimetr/multimetr.htm

PIC 16F628 nemá A/D převodník, zkus třeba 16F819 anebo lepší 18F4523, má 12bit A/D převodník.

Vše najdeš tady na foru :blush: . Stačí hledat.

Tohle pro mě byla užitečná informace. Dekuji

co se tyče hledání tak pořád hledám a snažím se učit ale bohužel potřebuju vždycky trochu pošťouchnout…

jinak mám doma několik modulů LCD CV4162D
datasheetarchive.com/indexdl/Datasheet-013/DSA00230295.pdf

a nevím jestli k něcemu budou… zkoušel jsem je zapojit a otestovat podledoveda.byl.cz/lcd/index.htm ale bez uspěchu…

a ještě k tomu A/D převodníku co takhle 16F690??

Cau, A/D
[PIC16F88-AD převodník-změna napětí způsobí přeblikávání LED)
LCD
forum.mcontrollers.com/viewtopic.php?t=696&postdays=0&postorder=asc&highlight=lcd&start=0
[Vizuální tutoriál pro pochopení funkce LCD s řadičem HD44780)
s tim LCD bych to zatim tak cerne nevydel , spatne zapojeni nebo casovani, viz odkazy o LCD , co ne/dela ?

co myslis ?

postacujici ?

Tak včera večer jsem displej rozjel banální chyba trochu jsem si připadal jako osel… nastavení kontrastu :smiley: vlákna pročtu děkuji a ten procesor 16F690 asi ho použiju. Nějakej doma mám a navíc je za příznivou cenu…
Budu potrebovat 4xA/D a 4-bit LCD

Pokusím si navrhnout schématko a pak ho sem hodím…

upozornujem na zaludnosť merania prudu dobre si premysli ako to budeš merať.

Počkej mužeš mi to trochu osvětlit?? chtěl jsem to řešit jen děličem a nějákým rezistorem v serii se zdrojem… to není správná cesta??

https://forum.mcontrollers.com/t/panelovy-va-metr-s-procesorem-pomoc-s-navrhem/690/1