dsPIC33FJ64GS610 nefunkční debudování

Prosím o pomoc s debug módem tohoto čipu. Programování funguje bez problému, program běží. Když přepnu do debug režimu a zkusím procesor resetovat či spustit program vypíše tuto chybu:

PK3Err0040: The target device is not ready for debugging.
Please check your configuration bit settings and program
the device before proceeding.

Přičemž jakýkoliv zápis programu do paměti čipu není problém. To funguje. Takže komunikace po PGC a PGD jede. WD je zakázaný, stejně tak i všechny ochrany proti čtení či zápisu do paměti. Oscilátor jede a je použit vnitřní FRC.

Program je překládán jako debug a jako debugger/programmer používán PICkit3. Co by mohlo být špatně?

cau, procti si tohle [forum.mcontrollers.com/t/debugging-s-pickit-3-nefunguje-check-your-configuration-bit/1676/1) , je tam navod , popripade se pak jeste zeptej

Tak jsem tu konverzaci prolezl skrz naskrz, ale moc to nepomohlo. Snad jen verze softwaru, ale mám staženou tu poslední hned odzačátku. Snad nebudu muset čekat na novou :slight_smile: Pro jistotu sen uvedu konfigurační bity, jestli v tom není nějaká blbost:

_FBS(BWRP_WRPROTECT_OFF & BSS_NO_BOOT_CODE)
_FGS(GWRP_OFF & GSS_OFF)
_FOSCSEL(FNOSC_FRC)
_FOSC(FCKSM_CSECMD & OSCIOFNC_OFF)
_FWDT(FWDTEN_OFF)
_FPOR(FPWRT_PWR128 )
_FICD(ICS_PGD1 & JTAGEN_OFF)

Ještě jedna otázka. Mezi MCLR a VDD mám 10K odpor a nic víc. Tedy bez diody. Mohlo by to dělat problém? V datasheetu PICkitu je jen ten odpor 10k a v datasheetu čipu je navíc kondenzátor a kvůli němu i odpor na omezení proudu. Ale hned v zápětí uvádějí, že při programování/debugování musí být tento kondenzátor odpojen…

Takze ty ho naprogramujes, ked je PK3 zvoleny ako programator, potom prepnes do rezimu debuggera a potom sa snazis to krokovat? To ani nemoze fungovat.

Zvol si PK3 ako debugger (Debugger->Select tool->Pickit 3), daj build (F10), ak mas “Build succeeded”, tak naprogramuj target debuggerom (Debugger->Program) a potom mozes resetovat alebo krokovat/spustat program. Ak zmenis program tak zas kolecko F10, Program, Run atd…
Takto napalene PICko nie je schopne vykonavat program samostatne, len s pripojenym debuggerom.
Ak napalis PICko s tym, ze PK3 je zvoleny ako programator (Debugger->Select tool->None; Programmer->Select programmer->Pickit 3), tak takto napalene PICko vie bezat samostatne bez PK3, ale neda sa s PK3 debugovat.

Ne, to si špatně rozumíme. PICkit3 zvolím jako debugger, program přeložím jako debug, nahraji do čipu, pak chci spustit program a vyskočí výše popsaná chybová hláška. O tom funkčním programu při zvoleném PICkit jako programátoru píši proto, abychom rovnou vyloučily chyby v programu, či nefunkční oscillátor.

Jinak pro pořádek moje verze MPLAB mě ani nenechá v debug módu nahrát do čipu kód přeložený jako release. Rovnou o tom hodí hlášku a přeloží to znovu jako debug.

Vyřešeno. Přebastlil jsem programovací piny z PGEC1 a PGED1 na PGEC2 a PGED2 a debugování funguje… Bylo to na radu známého, že prý někde četl, že debug jede pouze na těchto pinech. Co je na tom pravdy nevím, ale funguje to.

Z tvojej povodnej otazky to vyzeralo, ze to debugovanie robis zle - mnoho ludi sa na toto nazaciatku nachyta.

Skus napisat na Microchip support.
Je to pomerne novy obvod, mozno sa k nemu chysta novy errata list a v ramci neho moze existovat nejaky workaround.

prosím o radu… mám aplikaci s PIC 16F877A připojenou přes PICKit3 k MPLABu… podle tohoto fóra jsem si nastavil debuging a vše mi funguje… program mám odladěný, ale teď se mi nedaří naprogramovat procesor tak, aby po připojení spustil program sám, bez nutnosti spuštění v MPLAB… pomozte prosím… H

prepnout PICKIT3 na programator a prelozit , tim se zaroven i naprogramuje (vypne se degug), po naprogramovani zustane zapli napajeni a mel by se rozject pokud staci napejeni aplikace z PK3, popripade odpojit ICSP a zapnout napajeni

tvuj dotaz je pro me krapet nejasny, snad ti slo o tohle …

děkuji… přesně o toto mi šlo… vyzkouším…