Digitální termostat-hotové řešení pro 16F628, DS1820,HD44780

DObrý den potřeboval bych pomoct s naprogramováním digitálního termostatu je to pro PIC16F628, DS18B20 zde zasílám podrobnější schéma:ulozto.cz/10201680/thermostat-schematic-pdf. Za vaši pomoc budu moc vděčný.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z “Digitální termostat”

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory
thermostat-schematic.pdf (21.9 KB)

Cau, hmm …podrobnější schéma, a co podrobnejsi popis s cim chces pomoct ?

Podle toho jak to tazatel napsal soudím že potřebuje pomoct se vším, to jest napsat celý program. Jinak ve schématu je použito čidlo DS1820 a ne DS18B20.

Ano potřeboval bych pomoct se vším. Vím, že to je asi moc ale na tohle jsem úplně levej a kvůli tomuhle vyletět ze školy když už to pak nikdy neuvidím se mi moc nechce. Ve schématu je sice DS1820 ale já koupil DS18B20. Díky za odpovědi.

ukol…joooo ?, ten asi nikdo za tebe nenapise, pouzij funkci Hledat a hledej “LCD” + “DS18B20” najdes tady funkcni kody staci je jen trochu poupravit, podle schematu si to zapoj ,zozchot tlacitka, lcd a pak DS…, kdyz se zaseknes pouzij znovu funkci hledej ,pokud nepomuze tak se zeptej , jestly bude snaha z tve strany bude urcite i z nasi :wink:

s-o.webnode.cz/

Samozřejmě nenajdeš to tam celý hotový, budeš muset zapojit i vlastní mozek, ale je tam poměrně dost z toho, co potřebuješ.

Díky všem z ochotu

Jen se chci ještě zeptat neznáte někde stránky kde jsou nějaký ty příklady pro to LCD a DS18S20 v MPLABU?
Děkuji

a co tady ?,daj se tu najit funkcni kody , pokud ti nevyhovujou skus treba Pandatron … ale nic novyho pod sluncem nez je tady nenajdes

tohle je fakt tisíckrát opakované téma, já to taky řešil, inspiraci najdeš například u mých příspěvků. obecně je tvůj problém velmi triviální - inicializace sběrnice, načtení v intervalech a zajištění nějaké hystereze. a to je vše. zkus si to rozkreslit a uvidíš - navíc zbytečné to určitě není, je to hlavně o logickém myšlení algoritmizaci.