Debuging vs PIC16F628A - lze debugovat pomocí ICD2 (SPCD2)?

Zdravím
Nevíte chlapi na 100% jestli jde PIC16F628A debugovat? díky
edit :mám klon ICD2 - SCPD2

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Debuging vs PIC16F628A"

Normálně ne, ale pokud máš aspoň PICkit2 nebo ICD2, tak si můžeš dokoupit header se speciální verzí tohoto mikrořadiče (PIC16F628-ICD), která debugging podporuje (ale je to drahý, osobně bych si radši koupil “vyšší” mikrořadič, který to podporuje přímo, ale to je jen můj názor… Takovej PIC16F819 nebo 16F88 by mohl stačit, i když osobně jsem na něm ještě nedebugoval, tak ti přesně nepovím. Ale nebál bych se jít klidně ještě výš, třeba 16F886 nebo klidně i “osmnáctkovou” řadu, která je do budoucna asi perspektivnější). Je třeba taky počítat s tím, že debugging si na čipu rezervuje nějaké prostředky (viz datasheet k danému MCU), které pak nebudeš mít k dispozici.

microchip.com/stellent/idcpl … e=en023805

microchip.com/stellent/idcpl … e=en027813

100% neda :smiley:

Poznáš to podle tohoto okna z MPLAB.
Co je zelené, to funguje, co je červené, nefunguje :slight_smile:.
Vl.

Zdravím
Souhlas s Vlastou co je zelené to funguje takže by to mělo podle mého fungovat? nicméně chtěl jsem se zeptat mám verzi MPLAB IDE v7.41 to by chtělo povýšit na aktuální verzi, mám zálohovat ti moje “hokusy pokusy” nebo ne ? díky
Device_16f628A.JPG

co se tyce 16F628/A tak sama o sobe bebugovat nejde PK2Error0028: Unable to enter debug mode NOTE: This device requires an ICD Header for debug. See "Header Specification" DS51292.
musis se kouknout po jinem kousku…

pokud je nemas ulozeny ve slozce Microchip s Mplabem tak nemusis

Ten MPLAB 7.41 odporucam upgradnut - ved to ma urcite aj viac ako dva roky.
V aktualnom (8.63) aj hned vidis, ci k debuggovaniu potrebujes debugovaci header alebo nie (vpravo dolu) bez toho, aby si to musel zistovat metodou pokus-omyl.
Clipboard03.gif

Jo. A navíc je z toho hezky vidět třeba to, že typ 16F628A se od typu 16F628 liší tím, že s pomocí headeru umožňuje ICD.
Vl.