casovac u atmelu

zdravicko,
uz nejakou dobu se pokousim rozchodit casovac u uPC ATtiny2313. Zkusil jsem napsat jednoduchy programek ale ani ten nefunguje. Mel by pri preteceni casovace0 rozsvitit ledku pripojenou na pin0 portu B. Ale pri nahrani programu do mikra se nestane vubec nic, jako by to vybec neprerusovalo.
Zkusil sem program pustit v simulatoru AVR studia a tam se to zda funkcni. Nevite nekdo kde by mohl byt problem?
diky moc.
krazy

#include <avr/io.h>
#include <avr/signal.h>

SIGNAL (SIG_OVERFLOW0)
{
PORTB = PORTB | 0x01; // nastav pin0 na log. 1
}

int main(void)
{
DDRB = DDRB | 0x01; // nastav pin 0 na vystupni

    TCCR0B = TCCR0B | 0x01;    // prescalar nastaven aby nedelil frek.
    TIMSK = TIMSK | 0x02;         // povolit preruseni od casovace
    SREG = SREG | 0x80;          // povolit preruseni globalne

    while (1)
    {

    }

    return 0;

}

Tak vyreseno. Program sem prekladal a nahraval do mikra v linuxu(ubuntu), ve windows jsem pouze poustel simulace v AVR studiu. Pak jsem zkusil v AVR studiu vytvorit hex soubor a nahrat do mikra (to porad pres linux, ve win mi to nejak nejde) a hle, najednou to funguje. Takze chyba je nekde ne strane linuxu. Nejspis avrgcc,avrlibc, nebo neco v tom stylu. I kdyz se pise ze podpora pro ATtiny2313 tam je.

Dobrý den
Zajímavý dotaz a hlavně zajímavé řešení. S takovouto chybou na straně Linuxu jsem se ještě nesetkal. Vím že Linux používá spousta vývojářů, takže řešení vašeho problému by jim mohlo poradit, že chyba nemusí být vždy v jejich programu.

Jsem rád, že jste to nakonec sám vyřešil a přeji úspěšnou práci s ATtiny 2313 :slight_smile:.