CAN zbernica PIC18f2580

Dobry den, ako prve chcem povedat ze som strasne rad ze som nasiel forum ktore pojednava aj o mikrokontroleroch a chvalim :smiley: . Moj problem ale je, ze som sa zacal hrat s PIC18f2580 a potrebujem sa pohnut konkretne s CAN zbernicouā€¦nema s tym niekto skusenostiā€¦v datasheete je strasne vela registrov a nastaveni a neviem ci toto vsetko potrebujem pre vyslanie jedneho bytu do PC na LabKartuā€¦potrebujem ho pouzit ako klasicky UART ale dalsi problem je ze na PICku mam vystup Tx a vstup Rx a na karte zase CAN_H a CAN_Lā€¦som si vedomi ze potrebujem prevodnik z Rx,Tx na CAN_H,CAN_L ale neda sa to popripade niejako obistā€¦ak niekto nieco ma co by mi pomohlo bol by som strasne radā€¦Vopred velmi pekne Dakujem
Ostavam s pozdravom,
Patrik

Bohuzel CAN je ā€œmalinkoā€ obsahlejsi nez UART a o jednoduchym prevodniku UART-CAN nevim (netvrdim ze neni). Urcite se da sehnat nejakej SPI, I2C, nebo paralelni, ale to by sis moc nepomohl, protoze maji ty registry takyā€¦

Jesli si chces pocist neco o CAN (v cestine), pridam ti sem pdfko :wink:
Ale to nastaveni si budes stejne nejspis muset nastudovat z datasheetu, nicmene pokud to ma pouze vysilat, nemelo by to bejt nic hroznyho :wink: Ale na me s tim nechod, PICy neznamā€¦
pr08_CAN.pdf (553 KB)

Dakujem velmi pekneā€¦som v situacii kde mi aj malo pomoze takze som fakt rad. Pocitam to pdfko a preluskam ten smiesny datasheet (483 stran) :laughing: .
Ked sa mi to podari preluskat tak sem pridam niejaky rozumny postup ako sa s tym naraba. Snad to nebude ziadny problem.

A pokud nedolouskal louskĆ” dodnesā€¦ :smiley: