Bug v prikaze BTFSS a BTFSC pre register STATUS bitu Z?

ludkovia taka otazka. Jedna sa o prikaz BTFSC a BTFSS pre register STATUS bitu Z. MPLAB je vo verzii 8.40. Problem nemam ja, ale kamarat. Zacina s uP a mame takyto problem. Prikaz teda kontorluje Z bit, ale chova sa nasledovne. BTFSC nie je ovplyvnene bitom Z ale stale vynechava jeden prikaz ako keby bol Z stale nulove (aj ked nie je). BTFSS zas v kazdej urovni bitu Z pokracuje nasledovnym prikazom. Neviem ci to robi aj pri bitteste inych registrov - nemam to ako zistit, kamarat je zaciatocnik a chcelo by to vela vysvetlovania. Ale chyba v programe nie je. Mam video kde je to vidiet, kto by mal zaujem, poslem na mail. Rovnako screen z disassembly listingu je korektny - takze build prebehol korektne. Ten isty program mne na MPLABe 8.34 funguje tak ako ma. Takze sa pytam ci nema niekto skusenost podobnu alebo ci tato nova verzia MPLABu nema takyto bug… PS: nepomaha ani rebuild ani restart. Osobne si to neviem vysvetlit. Dakujem

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Bug v Prikaze BTFSS a BTFSC ?"

použíj mnenonik instrukci skpz nebo skpnz a máš tuto věc z krku za předpokladu že předchozí funkce opravdu ovlivnila tento příznak

JJ skusim, priznak to ovplyvnuje - hovorim mam to aj natocene - poslal mi kamos video. Inac by som tomu ani ja neveril. Mne to ide normalne. Len jemu nie. Preto sa pytam ci to je vo vseobecnosti daky bug, alebo kde je problem…

Video můžeš samozřejmě připojit i k příspěvku. Pokud je v nestandardním formátu, tak jej stačí vložit do ZIP archívu.

Tak tu je video a screen.
priloha.zip (1.38 MB)

celkovo ten progran vttyzera divne hod to tu cele…

Divný, ve verzi 8.15 to jde, ale ve verzi 8.40 už ne. Asi mají vyvojáři trošku problém. :blush:

MPLAB verze 8.40 má víc chyb. Mě hapruje banksel a přepíná to banky tak nějak podivně.

Já mám pocit, že ti vývojáři zas tolik problémů nemají. Zkusil jsem si ten BTFSC a funguje mi naprosto normálně. Nejsem schopen testovat ve všech situacích, ale segment prográmku z videa problém určitě nemá. Jsem přesvědčený, že zakopaný pes je v autorovi, ale protože celý program není k dispozici, tak poradit nemohu. A BANKSEL? Dej sem program, který ti nefunguje a já ti řeknu, kde děláš chybu. Neházejte všechno na Microchip :smiley:
Pokus.zip (11.7 KB)

Zkoušel jsem tvůj “pokus” a ten mi jede normálně i v 8.15 i v 8.40, ale když jsem to samé napsal přímo v 8.40 tak to nešlo.

A že má v 8.40 víc chyb, to už jsem tu kdesi psal, jako že nejde pustit v v8.40 současně debugger SIM a programatorr ICD2. Ale zaleží na tom, v jaké verzi je projekt vytvořen. Pokud ho vytvořím v v8.15 tak jede normálně ve v8.40, ale pokud ho vytvořím v v8.40 tak nejde současně debugger SIM a programator ICD2.

Počkám na další verzi, třeba se kluci od microchipu polepší. :smiley: :smiley:

Já to psal pochopitelně v MPLAB 8.40, aby to bylo relevantní, ovšem i kdybych to psal v NOTEPADu, tak to musí být jedno. Neděláte z toho příliš velkou vědu?
A současne spustit SIM a nějaký programátor nešlo pokud vím nikdy! Tak proč by to měl být najednou problém?

To nemáš pravdu.V v8.15 to jde normálně.