Blokovani objektů u displeje Nextion

Zdravím. Začal jsem si (zatím virtuálně) s displejem Nextion. Prisel jsem uz na dost věcí, co jak funguje. Zatim jsem nenarazil na způsob, jak udělat neaktivní konkretni prvek. Jedná se mě o to, když dana volba nemá byt v daném nastavení přístupná. Zatim mě napadly dva způsoby jak to obejít, ale porad doufám, ze to jde udelat nějak elegantněji. Kazdopádně by měl dany prvek barvy neaktivniho prvku. Pak me napadly dvě možnosti, jak toto obejít. Prvni je kontrolovat všechny tyto prvky externim mcu a v okamžiku pokusu o jejich použití nové hodnoty ignorovat a opět je posunout na původni hodnotu. Což vyžaduje zbytečnou komunikaci. Druhá varianta je mit pro každou kombinaci extra obrazovku, což by bylo mraky kombinací. Sice by nejspíš stačilo 255 obrazovek, ale i tak mě to přijde na údržbu vcelku komplikovaný. Menu bude i tak dost složitý. Počítám tak 50 obrazovek. Varianta, ze by se daný objekt vysunul mimo displej není možná, jelikožprvky nelze posouvat programem. Nevíte, zda jde nějakým způsobem udělat daný prvek při splnění daných podmínek neaktivní a pozdeji bsopak aktivní?.

vis b0,0 // skrýt komponentu s .objname b0
vis b0,1 // zobrazit komponentu s .objname b0, obnovit na přední vrstvě

tsw b0,0 // deaktivovat události dotyku Stisk/uvolnění pro komponentu b0
tsw b0,1 // povolit události dotyku Stisk/uvolnění pro komponentu b0

Děkuju za pomoc. Pročítal jsem informace k displeji několikrát, ale nějak jsem to tam neviděl.