AVR USB programátor

Odzkoušel jsem a výborně funguje programátor USBtinyISP ladyada.net/make/usbtinyisp/index.html . Je již zařazen
jako standard do programu AVRDUDE 5.5 , takže bez problému jede jak pod Win tak v Linuxu. Založen je na softwarové implementaci USB v ATTINY2313 a kromě zmíněné 2313 obsahuje jen krystal 12MHz a trochu té pasivní drobotiny. Používám ho s notebookem , kde se výrobce rozhodl takové “zbytečnosti” jako sériový a paralelní port vypustit… :smiley:

To ale platí jen pro ty nejlacinější verze.

Juj, taky by mě zajímalo jak funguje USB protokol :slight_smile: Ale asi to nijak složité nebude, nebo snad jo? KDyž to zvládne tiny2313 :slight_smile:
Taky bych někdy mohl zkusit něco s USB. Jen to bude chtít trochu více znalostí o AVR, momentálně se AVR učím, a nic moc toho o nich zatím nevím :slight_smile:

jinak k tomuto programátoru dotaz - na jaké rychlosti běží to USB? 1.5mbps?? Možná se ptám blbě, ale řikám, USB jsme nikdy nezkoumal…

Něco o implementaci USB do attiny je na stránkách projektu USBtiny xs4all.nl/~dicks/avr/usbtiny/ , ale myslím že není nutné to studovat tak detailně, stačí použít hotové knihovny usbtiny(pro AVR-GCC) a na straně PC zase libusb. Projekt je pod GNU licencí, zdrojáky jsou k dispozici. Na netu se dá vyhledat spousta hotových aplikací, takže je kde se inspirovat. Rychlost komunikace je low-speed , myslím , že by to mohlo být těch 1.5Mbps.