Atmega8535-16au nejede mi v ní program

Klidně můžeš, ale pojede to 14x pomaleji.

V pohodě tak to vynechám :grinning: co myslíš teda s tím původním sw a zapojením ať se k tomu teda vrátím když už to nějak slape na ten LED test

No - já jsem právě myslel, že to nasypeš do toho ram testeru, abys vyzkoušel, že to ceké funguje.
Proto jsem tam dával i tu verzi pro 14MHz.

dobre, jdu na to, snad se mi nepotka vystup s necim na GND nebo na +5 :slight_smile:

Podle schematu je všechno přes odpory buď proti pinům patice nebo na LEDky.

JJ uz jsem taky zkontroloval. taky jsem musel k zeleny dat solo odpor 330R protoze ta cervena to pozrala, ale jede to ok, blikaji obe. Tak asi bude nejaky problem v SW toho Dederona :frowning: Ted jak to odkrokovat, nebo nejak zpetne Disasemblovat

No - podle programu když nemáš v patici nic, tak to končí rozsvícením červené LED. Otázkou je, jak dloujo to trvá.

Popis funkce:

256 sloupců a 256 řádků se kontroluje ve 4 krocích:

  1. Všechny bity na 1
  2. Všechny bity na 0
  3. Bity se zapisují střídavě s 1 a 0, počínaje 1
  4. Bity se zapisují střídavě s 0 a 1, počínaje 0

Obě LED jsou během kontroly tmavé.
Po každém běhu se zobrazí výsledek testu asi na 250 ms:

  • zelená LED svítí = modul je v pořádku
  • červená LED svítí = součást je vadná nebo není zapojená

Poté se proces opakuje.

Měli byste počkat na několik úspěšných běhů, abyste se ujistili, že je DRAM v pořádku. je!

ta pamet nebude zadnej rychlik, myslim 150ns, ale podle youtubu kde to delaji to samy s arduino, bych rekl ze tak 1x za sec poslu dokaz: tak treba tady Arduino 4116 dram tester FINAL ~Muttley Black~ - YouTube

ale i kdyby to trvalo minutu to jsem cekal stopro :slight_smile:

Procházím ten program, ale v tom basicu je to šíleně nepřehledný …

Hele jsme to nejak prostouchli uz to BEZIIII, blika cervena cca v 2 vterinovych cyklech !!!

Tak to je super. Gratuluju.
Asi by to chtělo projít plošňák, jestli nemáš někde nějaký špatný letování.

jediny co jsem udelal, ze jsem tam dodal odpor zvlast k zeleny LED, jinak delam vse stejne jako na zacatku.
Ten studenak si nemyslim, mam to udelany precizne, letuju Wellerkou s poctivym olovenym cinem a vse jsem snad 100x proveril. ted pro jistotu jeste kroutim desku a nic… No diky moc tobe, ted jsem jeste zvedavy co to udela s tema pametma. je tam pruser s tim -5V napajenim to jak vypadne pametri jdou do kopru. Ma to i presnej postup v jakem poradi pripojovat +5, -5, 12V
Hlavne diky tvy pomoci a TRPELIVOSTI :slight_smile:

Nemáš zač. Nakonec třeba byl opravdu problém jenom v tom odporu, žes neviděl svítit LEDku (i když je mi to divný).
Ať tester dobře slouží a nezlobí.

nemohlo se neco prenastavit v tech registrech tim tvym sw a aby to tam uz zustalo? I kdyz v patek nesvitili ty led vubec a dneska uz to po 2 dnech ulozeni aspon neco delalo. To ne, cervena je dominantni, ta ma vetsi proud, ta kdyztak skrouhne zelenou

Navíc ty LEDky jedou ze dvou pinů. Jeden odpor pro dvě LEDky je sice prasárna, ale tady se přímo počítá s tím, že vždy bude svítit jenom jedna…

V SW se nic přenastavit nemohlo. Jednak proto, že v tom HEX souboru vůbec není nastavení pojistek a procesor se po zapnutí nastaví do nějakého výchozího nastavení, které je vždy stejné.

V podstatě mě napadají jen 2 možnosti :

  1. Jestli SW k programátoru nějak nehýbe s pojistkami při programování
  2. Jestli máš ke krystalu dostatečně krátké “cestičky”.

Jj taky si myslím, svítí buď jedna nebo druhá. Ten problém s Ck0 byl jasnej, pak už jsem možná zazmatkoval já jak jsem pořád přeskakovat na ten test s blikáním a originál. Ještě je mi divný že ten sw na blikání co jsem stáhl někdy zapnul tu 4 led která po chvíli zhasla a dělalo to jen když jsem to bez napájení nechal minutu. Pokud jsem připojil napájení dřív vůbec ta 4 led se nerozsvitila. Přitom jsem zkoušel i sám resetovat MCU a neurychlilo se to

Vtipný je ze ty RAM co jsem potřeboval otestovat jsou stejné všechny v v kyblu :grinning: na zdravejch z druhyho kompu to jede ok

Ten prográmek, jak jsi zkoušel (ok.rar) bliká na portu C všema LEDkama. Svítí vždy jedna dvojice : 0+7, 1+6, 2+5, 3+4 a zpět. A LEDky svítí proti GND - tedy stejně jako u testeru.

Jasně takže takovej Knight Rider :grinning: