ASM30 - tabulka konstant

Zdravím, potřeboval bych poradit jak vytvořit tabulku konstant v programové paměti (je to na znakovou sadu pro grafický displej). Podle návodu na ASM30 jsem vytvořil toto:

.text
rom:
.word 0x2514, 0x2689, 0x2154
.word 0x36f4, 0x2578, 0x5622
.word 0x2514, 0x2689, 0x2154
.word 0x36f4, 0x2578, 0x5622

Nějak to funguje ale po každém řádku to přidá jedno slovo 0x0000.
Další věc je že bych chtěl vyplnit celých 24b, ale když zadám 0xAAAAAA tak překladač zahlásí že je to moc dlouhý a ořízne to na 0xAAAA. Nevíte co použít místo .word aby se vyplnila celá programová paměť? A není nějaká možnost jak znakovou sadu importovat do zdrojového kódu? A kde najít hotové znakové sady v různých rozlišeních (např. 8x6, 16x12 atp.)? Díky.

cau,uz docela dlouho jsem v asm nedelal tak jen okrajove
ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/table.zip
nebo

a dost toho najdes tady na fore

Dík za tip. Zkoušel jsem operátor .data a ten nefunguje. Zkoušel jsem .byte a zajímavý je že první byte zapíše na nejnižší byte slova programové paměti(0-7), druhý byte na střední byte slova(8-15), ale třetí byte zase na nejnižší byte následujícího slova(0-7). A horní byte programové paměti(16-23) zůstane 0.

A nějaký tip na znakové sady by nebyl?
Zatím jsem zkoušel nějaké fonty 6x8 bodů a 8x8, ale je to moc malý a špatně čitelný.
Paradoxně jeden font 6x8 kterej ale používal pro číslice jen 5x5 je stejně čitelnej jako některý fonty 8x8.
Potřeboval bych velikost třeba 16x12, nebo 24x20, nebo podobný.

Jakej máš procesor a displej?

Procesor je 30f3013 a displej 128 x 160 TFT SPI s driverem ST7735. Už jsem zase trochu pokročil, našel jsem jeden velký font který vypadá dobře a navíc jsem zjistil že jsou programy který dokážou vytáhnout font ze systému a exportovat to do různých formátů (třeba TheDotFactory).
Takže teď potřebuju vyřešit poslední věc - jak vyplnit celých 24b programové paměti, zatím umím jen dolních 16b operátorem .word, nebo .byte. Je to zbytečně nevyužitá třetina paměti.

program na fonty

Tak jsem konečně na netu našel způsob jak zapsat horní byte programového slova, jsou na to direktiva .pword nebo .pbyte.

To nemusíš hledat po netu, je k tomu manuál