Arduino-po chybě při programování nereaguje řídicí ATmega328

Zdravím, k mikročipům jsem se dostal teprve před pár týdny. Ale teď jsem narazil na problém během programovaní (Pravděpodobně díky špatnému kódu resp. blbý datový typ proměnné.). A od té doby atmega nemluví…

[code]avrdude: stk500_getsync(): not in sync: resp=0x00
avrdude: stk500_disable(): protocol error, expect=0x14, resp=0x51

avrdude done. Thank you. [/code]

Používám Arduino Duemilanove s Atmega 328 (před prog. bootloaderem).

Co jsem vyčetl tak by to mohli být rozhozené fuse nebo se mnou rozloučila…

V čem zcela jistě je problém není, je v komunikaci (s jinou atmegou FTDI čip komunikuje)

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Arduino - chyba při programovaní"

Urcite nie je na vine typ premennej alebo zly kod.

Najskor to budu tie poistky

V tom případě doporučil by mi někdo nějaký (levný, klidně i vyzkoušení “bastl”) HV programátor? Zkoušel jsem mightyohm.com/blog/2008/09/arduino-based-avr-high-voltage-programmer/, ale bezvýsledně.

Pokud sis rozhodil pojistky, tak máš asi nastavenej externí oscilátor. To pro tebe znamená, že musíš k procesoru na XTAL1 připojit nějaký zdroj hodin (třeba z 555, nebo jiného funkčního mcu). Pokud má arduinovej bootloader automatickou detekci rychlosti uartu, měl by normálně komunikovat a ty tím mít možnost opravit nastavení fuses.

a programoval jsi to přes USB nebo ISP? Asi bych to tak viděl, že se ti podařilo přemáznout bootloader. Nahraj si tam nový a Arduino začne zase komunikovat :smiley: . Ty dobře míněné rady s pojistkama a externími oscilátory nech až napotom! Dokud nemáš jistotu plně funkčního bootloaderu nemá smysl se zabývat něčím dalším. Na programování nemusíš vymýšlet žádné “hovadinky”, použij jednoduše programátor PGM03A (k sehnání třeba na shop.snailinstruments.com/index. … cts_id=675) nebo jiný podobný.