ADC převodník/výstup - jak zapsat přečtenou hodnotu do ADC7?

Zdravim lidi. Prosim o pomoc a trpelivost se mnou, potrebuji neco rychle doresit a jsem v tom zacatecnik.

Mam program pro rizeni servomotoru a nacita taky hodnoty z potenciometru, to je vedlejsi, servomotor - pwm, vsecko nastaveno funkcni, cteni ad prevodniku z potenciometru, chapu, hotovo, ale potrebuji s necim pomoct, fakt si nevim rady.

Celou vec mam navrhnutou a vyresenou tak ze z procesoru bude odchazet urcita informace a to na ADC7. Jak mam v programu napsat, aby resenou, jiz prectenou digitalni hodnotu 0-1023 zapsal na ADC7. Cteni, admux, adcsra chapu, ale zapis? todle nevim. A jeste jedna otazka k tomuto, nejde odeslat hodnotu jako 0-5V?? jako DA prevod to nejde, ze? Resi se to nejak pres PWM? Hned za ADC7 mam napajeny operacni zesilovac ktery zvetsuje 2x, chtel bych aby mi z desky lezlo 0-10V. Pomozte mi s tim prosim!!

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "ADC prevodnik/vystup !Prosim pomoc!"

Programuju v C - AVRstudio, Procesor ATmega16, diky!

ADC prevodnik funguje jenom jednim smerem a to jako analogovy vstup. Nelze tedy poslat hodnotu primo na ADC7 a doufat, ze to mcu nejak pobere. Resenim je pomoci PWM generovat Digitalni vystup tak aby mel hodnotu 0-5V. Pokud uz mas udelanou DPS je mozne softwarove generovat PWM pomoci citace.

jj to jsem vedel ze to nejde. A vim ze jedine pres pwm, ale jde to ne jako vystup? Mohl bys mi nebo nekdo pomoct s kodem? Ja s tim casovacem moc neumim. Na ovladani serva co mam pres fastPWM pohoda, ale tady se v tom ztracim, nebo aspon nejaky odkaz nekde, kde to pochopim, diky!!!

Stáhni si publikaci “Práce s mikrokontroléry ATMEL AVR ATMEGA16”.
Časovač je tam docela obstojně popsaný.

https://forum.mcontrollers.com/t/knihy-prace-s-mikrokontrolery-atmel/891/1

Obavam sa, ze to cloveku s napadom zapisat do ADC7 hodnotu ocakavajuci, ze bude na vystupe treba vela a vela studovat. :slight_smile: