Firmware pre FNIRSI 1013D

Tak som zacal vylepsovat program pre dany osciloskop. Cim dalej tak je tam viacej problemov co treba dotiahnut do konca, a uz som mierne unaveny. Tak snad to nejako zbucham.

Zdravím. Jak prosím pokročil Tvůj výzkum 1013D? Jedná se mi o následující:
potřebuji sehnat osciloskop, který má velkou paměť na vzorky, protože potřebuji sledovat průběh po delší dobu - řádově minuty při frekvenci vzorkování =>10MHz. To žádný osciloskop neumí, ani ty za desítky tisíc USD, kromě PICOSCOPE USB2 osciloskopů, verze za pár dolarů, kde to ale vázne na vzorkování max. 4 MHz a USB2 a to jsem ješte SW do PC musel sbastlit sám, protože jim to nefungovalo vůbec.
Zajímalo by mě, jak jsi pokročil ve výzkumu a zda již máš odhad toho, zda by šel sejmutý vzorek signálu na vstupu online odeslat po USB do PC (kde se bude shromažďovat v souboru) a tento proces dokolečka opakovat s frekvencí 10MHz a popř. i více.
Jde mi pouze o odhad proveditelnosti a odhad toho, jestli jsou k dispozici odpovídající SW podklady pro úpravu. A jestli je vůbec průchozí úspěšné přehrátí původního firmware novým zkompilovaných balíkem, např. jen s minimální změnou. Zbytek bych už asi řešil sám. Děkuji, mpcz, 18feb2024

Cize 100KSa. Nebolo by lepsie zobrat moderne fpga a Ad prevodnik. Vystupny tok priamo v zvolenom formate s indexom vzorky.

1013D ma usb na ktorom je vrstva pre podporu vymeneho uloziska napojeneho na SD cartu. V rezime usb program pre osciloskop nefunguje.

Fpga ma rezim odberu 10 vzoriek, alebo vzorkovanie do vnutornej ram. Ani jedno ani druhe neni kontinualne citanie. Vzdy tam je cast kedy sa data prestanu vzorkovat a presunu z fpga do uP

Dík, to není příliš povzbuzující. Řešení to sice je, ale že by se mi chtělo něco takového bastlit, to asi nebude ono. Třeba u PICOSCOPE za pár dolarů to existuje a funguje, sice jen do 6 MHz, ale je to stroj hodněletý. Tak bych čekal, že to výrobce vylepší parametrově aspoň na těch požadovaných 10MHz, ale to jsem se spletl nebo špatně hledal. Nebo nějaký jiný výrobce se toho úkolu chytne a udělá to taky. Jinak díky za info. mpcz, 20feb2024

Mozno ten rezim s odberom 10vzoriei pri maximalnej frekvencii aby ti postacoval. To by ti znizilo vzorkovabie na 20MSa/s tak ze nejaky cas na vycitanie a poslanid do pc by bol