Debugger Microchip MPLAB ICD 2, jeho klony (SPCD) a PICkit 2

Ačko nemá na to vliv. Akorát se divím, že nemaj 877A. To musejí mět staré zásoby.

Ne, K na 14, A na 12,13. Aspoň já to tak mám.

Určitě nestačila. Zkus WinPic800. Konec programu pro 18F4550 je na 0x23C8.

S WinPic800 to proběhlo úplně v pořádku… jen doufám, že jsem nemusel nic nastavovat…
půjdu to otestoval, ale myslím, že to rozeběhnu až zítra…
Díky moc

Jak jsem čekal… nefunguje to…
připojil jsem… Visty oznámily nalezení nového zařízení, ovladač správně nainstalován… MPLAB hlásí nelze připojit… MC34063 se pěkně zahřál :frowning:
zítra to zkusím přepájet… pěkně ten plošňák “propraskával” když jsem dával do patic všechny ty integráče…
škoda, že musím zítra do školy :cry:
je daleko (v Liberci)…

Aby jsi nedopadl jako já.

Už to asi poběží…opravil jsem 2 spoje, doplnil 1x100n C, a zasunul spravne MC34063 :smiley:
pise mi to tohle:
Connecting to MPLAB ICD 2
…Connected
ICD0082: Failed MPLAB ICD 2 operation
MPLAB ICD 2 Ready

je to spravne? LEDky ani kabel jeste pripojene nemam… jo a malinko to piska, ale to uz se tu resilo…

tvari se to, ze je to pripojene, tak myslim, ze uz to pojede…
diky moc za pomoc…

U mě, bez připojeného procesoru to vypadá takto.

Connecting to MPLAB ICD 2 ...Connected Setting Vdd source to target ICDWarn0020: Invalid target device id (expected=0x71, read=0x0) ...Reading ICD Product ID Running ICD Self Test ... Failed Self Test. See ICD2 Settings (status tab) for details. MPLAB ICD 2 Ready

A s procesorem

Connecting to MPLAB ICD 2 ...Connected Setting Vdd source to target Target Device PIC16F877A found, revision = Rev 0x8 ...Reading ICD Product ID Running ICD Self Test ...Passed MPLAB ICD 2 Ready

Snad již poslední otázka… jak mám pospojovat ISP kabel s PIC 16F628A abych to mohl otestovat, a co mám nastavit? Budu to napájet z programátoru, nic připojeného není…
stáhl jsem si nějaký program z pandatron.cz jen tak na zkoušku…
Nějak jsem to zkusil zapojit a dát programovat ale napsalo mi to programming failed, nebo něco podobného… takže komunikace běží v pohodě, je to spojeno, jen newím jak se s tím poprat…

ICSP VPP - 4 - MCLR
ICSP VCC - 14 - VDD
ICSP GND - 5 - VSS
ICSP PGD - 13 - RB7
ICSP PGC - 12 - RB6

Ale jako první bych dal test, než připojiš procesor.
Ale podle popisu bych řekl, že v 877A není nahranej loader. Jak se ti připojí, dej v záložce Programer - Download ICD2 Operating System. a vyber jeden, co tam je. Pak zkus test

Děkuju, už to programuje… Opravdu to chtělo natáhnout operační systém…
Test se spustil sám a byl i úspěšně dokončen…
Teď už zbývá jenom najít někde k tomu “manuál” (abych něco nepoškodil-normálně je to poslední věc co používám…)
Ještě dodělám diody-byl jsem tak napnutej jestli to bude fungovat, že tam ty diody ještě připojené nemám…
Taky si na to budu muset pořídit vhodnou krabičku…

Že jsem nikdy neřekl:

? :laughing:

Ještě jednou děkuji za pomoc… doufám, že časem budu moci také něčím přispět/oplatit trpělivost se mnou…

Ještě jdu otestovat zda to opravdu správně naprogramovalo PIC a nějak udělat lepší ISP kabel

Zdrvim kolegov. Mal by som taku otazocku. CHcel by som pouzit PICkit2 na debugging 16F628A, ale na tento typ treba ICD HEADER. Hladal som na nete zapojenie, ale nenasiel som. Nema niekto z Vas s niecim takym skusenost? Teda uvital by som daky link na www, alebo tuzemsky obchod, resp,ci sa da k tomu dako duchaplne a lacno dostat… Dakujem

Musím tě zklamat. Pokud chceš debuggovat 16F628A, tak si prostě musíš header AC162053 koupit. Stojí cca 22 euro. 16F628A totiž nemá v sobě hardware pro debugging. Header tedy není jen redukce, ale je to specifický procesor PIC16F648A-ICD, kterým lze debuggovat software PIC16F627A/628A/648A.

Kdyby někdo chtěl ICD2 POTYO1, můžu mu vyrobit. Když jsem stavěl svůj, udělal jsem pro jistotu 5 desek navíc.
POTYO.xls (26 KB)
potyo1.pdf (274 KB)

Po dlouhé odmlce jsem zpět… konečně se mi podařilo dopostavit potyo-do teď jsem neměl čas…
(programuju 16F628A)
spustím programování, ale napíše mi to errory:

MPLAB ICD 2 Ready
Connecting to MPLAB ICD 2
…Connected
Setting Vdd source to MPLAB ICD 2
ICDWarn0020: Invalid target device id (expected=0x83, read=0x0)
…Reading ICD Product ID
Running ICD Self Test
…Passed
MPLAB ICD 2 Ready
Programming Target…
ICDWarn0052: MPLAB ICD 2 cannot validate a target device. Please make sure that the target device is connected and properly powered. Select “OK” to continue, or “CANCEL” to abort the operation
…Validating configuration fields
…Erasing Part
Verifying…
ICDWarn0052: MPLAB ICD 2 cannot validate a target device. Please make sure that the target device is connected and properly powered. Select “OK” to continue, or “CANCEL” to abort the operation
…Verify Succeeded
Programming Configuration Bits
ICDWarn0052: MPLAB ICD 2 cannot validate a target device. Please make sure that the target device is connected and properly powered. Select “OK” to continue, or “CANCEL” to abort the operation
… Config Memory
Verifying configuration memory…
…Verify Failed (and stopped)
ICD0161: Verify failed (MemType = Config, Address = 0x2007, Expected Val = 0x3FFF, Val Read = 0x0)
ICD0275: Programming failed.
MPLAB ICD 2 Ready

štve mne předposlední řádek… programming failed

co se týče diod, tak pořád svítí ISP-VDD
při programování problikne BUSY
zbytek nesvítí(ale je možné že jsou špatně zapojené)
k PIC není nic připojeno, napájení je z potya-v MPLABU je to nastaveno…
v POWER to ukazuje:
4.77
12.46
12.30

předem díky za jakýkoliv nápad co s tím…

Proces, který popisuješ je špatně od začátku, nejen na konci.
Takhle vypadá připojení:

Connecting to MPLAB ICD 2 ...Connected Setting Vdd source to MPLAB ICD 2 Target Device PIC12F675 found, revision = Rev 0xF ...Reading ICD Product ID Running ICD Self Test ...Passed MPLAB ICD 2 ready for next operation

  1. Pro jistotu připoj přes rezistor 1k na zem pin RB4/PGM
  2. Musí svítit LED6 - Vpp hned při připojení k USB, pokud nesvítí, tak chybí Vpp, problém MC34063 a nic fungovat nebude
  3. Po spuštění MPLAB se musí rozsvítit LED4 ISP-VDD, pokud máš nastaveno power target circuit from MPLAB. Tuto LED musí jít uvedenou volbou zapnout a vypnout.
  4. LED3 Busy musí při činnosti problikávat
  5. LED5 ISP-VPP musí jít zapnout/vypnout povelem Release from RESET/Hold in Reset z MPLAB

Primárně to ale vypadá, že je prostě problém ve spojení mezi ICD2 a procesorem. Překontroluj kabel a zapojení. Pak se můžeme bavit dál.

na LED VPP není žádné napětí, ISP-VDD se rozsvítí po zapnutí MPLABu…
ale v POWER mi ukazuje, že je tam správné napětí…
zkusím pohledat chybu… zřejmě někde zkrat-ten se hledá špatně…

Tak kabel je v pohodě, když dám download operation system, tak to taky proběhne v pohodě-pořád svítí busy… což podle mne dokazuje, že 34063 pracuje správně… nebo se mýlím?

Teď jsem nastavil DEVICE jako 16F84 a vypsalo to:

[code]Connecting to MPLAB ICD 2
…Connected
Setting Vdd source to MPLAB ICD 2
…Reading ICD Product ID
Running ICD Self Test
…Passed
MPLAB ICD 2 Ready
Programming Target…
ICDWarn0052: MPLAB ICD 2 cannot validate a target device. Please make sure that the target device is connected and properly powered. Select “OK” to continue, or “CANCEL” to abort the operation
…Erasing Part
Verifying…
ICDWarn0052: MPLAB ICD 2 cannot validate a target device. Please make sure that the target device is connected and properly powered. Select “OK” to continue, or “CANCEL” to abort the operation
…Verify Succeeded
…Programming succeeded
29-Oct-2008, 20:38:15

MPLAB ICD 2 Ready
[/code]

VPP LED stále neznámo proč nesvítí…
Jo a

nefunguje…-led nereaguje=nesvítí

Ja bych si zkontroval připojení LEDek. Pokud tam nemáš při programovaní 13V na MCLR a 5V na VDD, tak nic nenaprogramuješ. Pokud otočíš PGD a PDC, tak taky nic nepůjde. Asi bych hledal, kde se ztrácí napětí. Asi bych kouknul někde kolem tranzistorů. Studěňák se ale špatně hledá a zkrat taky, hlavně ty vlasové zkraty.

LED6 - VPP svítí, pokud připojíš USB a kabel a signalizuje, že 34063 pracuje a leze z něho 13V.
LED5 - ISP VPP signalizuje, že při PROGRAMOVANÍ a ČTENÍ je na pinu MCLR napětí 13V. Dá se rozsvítít i tím, že dáš relase from reset, zhasnout hold in reset, neboli spustit, zastavit program v procesoru.
LED4 - ISP VDD signalizuje, že napětí +5V je přítomno na procesoru, jde zapnout a vypnout v nastavení MPLABu v Programmer/Settings/Power/Power target cicuit from MPLAB ICD2. Signalizuje i to, že na ICSP je přítomno +5V z konstrukce!!
LED3 - BUSY znamená, že ICD2 je nějakým způsobem vytíženo. Programovaní, čtení, verifikace atd.
LED2 - ERROR signalizuje nějakou poruchu. viděl jsem ji blikat, když jsem kdysi spálil uplně všechno, co bylo na nepajívem poli a 30cm od něj.

Dobrý den, prosím o radu, postavil jsem si ICD2 s procesorem PIC18F4550, připojil jsem jej do PC, došlo k nainstalování driverů, nové zařízení je vidět ve správci zařízení jako Microchip MPLAB ICD2 Firmware Client :slight_smile: . Problém je v tom, že když zkusím připojení v MPLABu (verze 7.3 a 8.1), tak mi hlásí, že nic není připojeno. Mám již postavené ICD2 na serial a ICD2 na USB s FTDI-převodníkem, vše funguje, ale čistě klon na USB S 18F4550 bohužel ne, postavil jsem si jej kvůli novým 32-bitovým picům, protože doufám, že bude schopem nadownloadovat firmware pro pic32, což programátory, které mám nedokážou, prostě se uprostřed procesu seknou :cry: , jinak všechny ostatní picy mi zatím jely, i dspic nebo 24Fxx. Děkuji za radu.

32bit sice doma nemám, ale když jsem dal výběr procesoru na 32bit, MPLAB mi napsal toto:

Auto-connect not enabled - Not connecting (Try enabling auto-connect on the ICD2 settings pages.) Connecting to MPLAB ICD 2 Updating ICD2 USB FW from version 0102 to 8102. Do not disconnect USB cable. ...Connected ICDWarn0030: MPLAB ICD2 is about to download a new operating system. If MPLAB IDE is just starting, it will appear to "hang" at the splash screen. Please be patient. MPLAB IDE will finish it's initialization after the OS is downloaded. (Note: You may wish to select to ignore this warning in the future.) Downloading Operating System Connecting to MPLAB ICD 2 ...Connected Setting Vdd source to target ICD0042: API: Error response (Device not ready (0x12)) ...Reading ICD Product ID Running ICD Self Test ...Passed ...Download Operating System Succeeded Setting Vdd source to target ICD0042: API: Error response (Device not ready (0x12)) ...Reading ICD Product ID Running ICD Self Test ...Passed MPLAB ICD 2 ready for next operation

3x se ICD2 odpojil a sám připojil.

Z toho usuzuji, že kdybych měl PIC32xxxxx tak by to mělo fungovat.

Při prvním připojení musíš nahrát operační systém !!