Zkušenosti s KiCAD nebo jinou open-souce applikaci na návrh plošných spojů

Ahoj,

Po mnoha letech (asi 10) bych se rád vrátil k návrhu plošných spojů. Naposledy jsem plošný spoj navrhl v programu jménem EAGLE. Pokud si dobře vzpomínám, bylo to na Windows 2000 nebo XP.

Je mi jasné že software se mění rychle a často a Windows jsem navíc před lety vyměnil za Linux Ubuntu.

Po krátkém hledání narazil na KiCAD, protože tato appka byla použita pro návrh Raspberry Pi Compute Module 4.

Může prosím někdo sdílet zkušenosti s KiCAD / doporučit tento nebo jiný open-source software?

Nebude se jednat o profesionální návrh, pouze koníček, ale i tak, pokud se mám znovu učit CAD, rád bych se zaměřil na jednu aplikaci, kterou nebude muset v blízké době vyměnit, protože např. ukončili její vývoj.

Moc děkuji!

Pavel K.

KiCAD pouzivam pro domaci navrh DPS.
Je super.

1 Like

Taky používám už asi 5 let a jsem moc spokojený i s tím kam ten projekt směřuje. - Za posledních pár let se opravdu zdokonalil a není žádný problém ani s hodně složitou deskou. Myslím, že odchod od Eaglu byl v době přechodu na jinou licenční politiku nejlepším krokem co jsem mohl udělat. Teď nemusím řešit licence, nenastal “Vendor Lockin”, žádný cloud - ale nechal volné ruce.

1 Like

Přechod z Eagle na KiCAD byla ta nejlepší volba, kterou jsem mohl udělat. KiCAD jsem se naučil z mnoha tutoriálů na youtube.

1 Like

Moc děkuji @DragonSoul, @pechyx a Fano. Začnu tedy s KiCAD.