Vypis cisla z registra na 7segmentovy displaye

Zdravim vas, zasekol som sa pri takejto zdanlivo jednoduchej veci. Mam v registri PIC16F88 ulozene nejake cislo. To cislo chcem vypisat na 3 jednociferne 7 segmentove displaye, jeden vedla druheho.Displaye su zo spolcnou anodou. Hladal som na to nejaku rutinu, ale marne. Viete ma niekto prosim nasmerovat ? Dakujem :slight_smile:

Nazdar.
Tu som to riešil:
viewtopic.php?t=930&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=relatko

Relatko.

Som na seba celkom hrdy, lebo na to, ze si to mam rozlozit na stovky, desiatky jednotky som prisiel este vcera :smiley: Problem nastal, ked som to mal vypisat na display. Nie je mi jasne, ako tam trebars vypisem uz len jedno cislo. Jedine zeby som na kazde jedno cislo pouzil 10 bit-testov…

Inkognitto: Jak to řešíš?

Já jsem to dělal tak, že jsem odečetl od 8b čísla stovky - počet stovek si uložil, pak odečetl desítky, ty si taky uložil a to co zbylo byly jednotky.
No a pak potřebuješ tabulku kde budeš převádět BCD na 7 segment. Žádný bit testy nejsou potřeba.

uuuuz mi to doplo. Prave som sa naucil pouzivat retlw :smiley: :smiley: :smiley: Lebo je som doteraz zobrazoval, tak ze BCF, BSF som si nastavoval port :smiley: :smiley: OKi, diki hosi :slight_smile: (obzvlat relatko :wink: )