Vyber programovacieho prostredia

Zdravim Vas, po dlhej dobe programovania v Bascome som sa rozhodol prejst na Ccko. Zacinam sa znova ucit rozblikavat ledky a postupne ist vyssie no chcel by som vediet Vas nazor ohladom vyberu programovacieho software-u. Z atmelu som si stiahol AVR Studio 6.2ku no chcel by som vediet co by ste mi odporucali lebo videl som aj viacero inych programov, napr. mikroC a pod. Chcel by som sa posunut dalej a skusit nieco viac ako 8bit, preto som sa rozhodol vrhnut na C a kedze len zacinam tak chcel by som si uz vybrat nieco pri com aj dlhsiu dobu ostanem. Dakujem

Skús určite niečo na základe GCC. Kód je použiteľný pre široký výber mcu s minimálnymi úpravami. Spoliehaj sa na štandartné knižnice.

P.S. To AVRstudio tiez bezi na GCC

A co sa tyka verzie toho AVR studia tak vyberat si vzdy novu verziu alebo radsej sa vratit k nejakej starsej? Mam aj kupenu nejaku literaturu a vsade su priklady s verziou 4.x a mam trocha problem s niektorymi nastaveniami lebo v tejto novej verzii mi niektore veci chybaju, resp. ich neviem najst

A co sa tyka verzie toho AVR studia tak vyberat si vzdy novu verziu alebo radsej sa vratit k nejakej starsej? Mam aj kupenu nejaku literaturu a vsade su priklady s verziou 4.x a mam trocha problem s niektorymi nastaveniami lebo v tejto novej verzii mi niektore veci chybaju, resp. ich neviem najst

A co sa tyka verzie toho AVR studia tak vyberat si vzdy novu verziu alebo radsej sa vratit k nejakej starsej? Mam aj kupenu nejaku literaturu a vsade su priklady s verziou 4.x a mam trocha problem s niektorymi nastaveniami lebo v tejto novej verzii mi niektore veci chybaju, resp. ich neviem najst

A co sa tyka verzie toho AVR studia tak vyberat si vzdy novu verziu alebo radsej sa vratit k nejakej starsej? Mam aj kupenu nejaku literaturu a vsade su priklady s verziou 4.x a mam trocha problem s niektorymi nastaveniami lebo v tejto novej verzii mi niektore veci chybaju, resp. ich neviem najst

A co sa tyka verzie toho AVR studia tak vyberat si vzdy novu verziu alebo radsej sa vratit k nejakej starsej? Mam aj kupenu nejaku literaturu a vsade su priklady s verziou 4.x a mam trocha problem s niektorymi nastaveniami lebo v tejto novej verzii mi niektore veci chybaju, resp. ich neviem najst

A co sa tyka verzie toho AVR studia tak vyberat si vzdy novu verziu alebo radsej sa vratit k nejakej starsej? Mam aj kupenu nejaku literaturu a vsade su priklady s verziou 4.x a mam trocha problem s niektorymi nastaveniami lebo v tejto novej verzii mi niektore veci chybaju, resp. ich neviem najst

A co sa tyka verzie toho AVR studia tak vyberat si vzdy novu verziu alebo radsej sa vratit k nejakej starsej? Mam aj kupenu nejaku literaturu a vsade su priklady s verziou 4.x a mam trocha problem s niektorymi nastaveniami lebo v tejto novej verzii mi niektore veci chybaju, resp. ich neviem najst

A co sa tyka verzie toho AVR studia tak vyberat si vzdy novu verziu alebo radsej sa vratit k nejakej starsej? Mam aj kupenu nejaku literaturu a vsade su priklady s verziou 4.x a mam trocha problem s niektorymi nastaveniami lebo v tejto novej verzii mi niektore veci chybaju, resp. ich neviem najst

Já programuji v Atmelstudiu (AVR studio) vše v GCC, respektive spíš se to učím, na vejšce jsem dělal v AVRstudiu 4, ted dělám spíš ve verzi 6, je tam spousta věcí vychytaných, ale je fakt že některý věci taky lovím.

Ahoj…obdivuji všechny co používají AVR studio jakékoliv verze, ale za sebe bych ti doporučil toto…NetBeans (IDE) + Mercurial (správa verzí)

někteří tu dělají i v univerzálním Code::blocksu (codeblocks.org/), ale je třeba si ho nastavit (poslední verze GNU AVR toolchainu máš tady atmel.com/tools/ATMELAVRTOOLCHAINFORWINDOWS.aspx - tento toolchain má v sobě i AVR Studio). Pokud se ti nechce nic nastavovat, tak ještě existuje hotový a nastavený derivát C::B pro Arduino (sourceforge.net/projects/arduinodev/?source=navbar). Netřeba se lekat arduino, protože lze zakládat čistý AVR projekty s nastaveným toolchainem. Bohužel integrovaný toolchain je mírně zastaralý (používá AVR toolchain použitý v poslední verzi populárního WinAVR z roku 2010 (verze AVR GCC 4.3.3…dneska je myslím 4.6.x)). Osobně bych to doporučil zůstat u AVR studia 6, protože většina problémů spojené se samotným překladem se dá vyřešit googlením s hotovým řešením, zatímco u univerzálního IDE je třeba tomu rozumět do hloubky

Ok dam na Vase rady a ostanem pri AVR Studiu, chcem zacat uz seriozne pracovat a to sa v bascome moc neda, najma mi tam chyba podpora 32bit MCU nakolko by som rad skusil nieco nove. Na tomto mi len vadi to ze vsetky priklady co mam su robene vo verzii 4 a musim casto hladat co kde nastavit alebo odkliknut a aj tak to neviem vsetko, napriklad ani neviem kde si zvolit programator a pod, teraz to robim tak ze to nahravam cez iny program ked si skompilujem projekt v studiu, ale samozrejme je to len vec zvyku

K tym programatrom: s avrDragonom ma Studio6 problemi (so studiom4 funguje dobre), keby chces pouzivat napr. usbAsp tak ten si treba ponastavovat…

Ja som si nainstalovat zatial len to avr studio zo stranky atmelu a myslel som ze nejaky program s ktorym to naladujem do MCU tam bude, podobne ako u bascomu. Pozeral som potom aj cosi ohladom programovania Xmegy a videl som na jednom obrazku ze si dotycny vybera cestu kde ma uxterny program len neviem to okno najst :slight_smile: Zatial pouzivam AVRdude

PS: Minule ked som sa chcel pripojit na stranku tak mi pisalo ze sa vykonava udrzba a odvtedy mi prestali chodit maily a mam problem s odosielanim sprav, ako ste si mohli vsimnut predtym tak som odoslal asi 10 rovnakych sprav, a vypisuje mi po odoslani spravy tuto hlasku:

[code]Could not connect to smtp host : 10060 : A connection attempt failed because the connected party did not properly respond after a period of time, or established connection failed because connected host has failed to respond.

DEBUG MODE

Line : 100
File : smtp.php[/code]

Spravu pritom na fore zobrazi a mne ju zobrazi dokonca ako novy prispevok v mojej teme. Dalo by sa s tym nieco spravit Admin? Dakujem