Výběr mikrokontroléru AVR řiditelného pomocí USB z PC

Ahoj, potreboval bych poradit s vyberem mikrokontroleru z rodiny AVR… potrebuji ridit vytvorenym softwarem AVR ktere bude ridit spinany zdroj… Potrebuji se vyhnout psani firmware, je nejaka moznost?

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "AVR a USB"

Myslíš tím Avr který už má z továrny v sobě program pro řízení spínaného zdroje?

treba, ikdyz takovy obvod nejspis neni…

Na řízení obyčejného základního spínaného zdroje stačí jakýkoli mcu s komparátorem a AD. Že bys nepsal sw do mcu si nech zdát. To si kup obvod na řízení spínaného zdroje určený (cca 20,-). Musíš-li to ještě řídit z PC, pak ti již není pomoci a měl by ses začít učit programování mcu :slight_smile:. Ovšem obsluhovat usb nativně jednočipem a zároveň v PC vyžaduje docela pokročilé znalosti této problematiky. Nejschůdnější cesta je použít převodník usb<->uart. Pak ti stačí umět obsluhovat uart jak na pc, tak na mcu a to je oproti usb nesrovnatelně jednodušší.

Pocitam ze budu muset mcu naprogramovat, jen bych se rad vyhnul programovani ovladace

Pokud myslíš ovladač do OS, tak tomu se právě vyhneš použitím zmíněného převodníku.
Ovšem i bez převodníku se to dělá tak, že se zařízení hlásí např. jako HID a pak se nějakým způsobem volají fukce systému, ovladač se nepíše. Tohle už je mimo mě, do toho nevidím - zatím jsem se bez toho obešel (čas tomu věnovaný by zatím byl dražší než použití dalšího švába).

a ten prevodnik je nejaka konkretni soucastka?

Např. FT232. www.ftdichip.com Výrobců je však povícero.