U maticového LCD MC1602 se nezobrazuje druhy řádek displeje

Zdravím!
Mám takový problém. Nechce se mi zobrazovat druhý řádek displeje v mnou navrženém obvodu. Program je OK, což jsem ověřil na školní desce PVK40. První řádek se zobrazuje bezchybně, ovšem druhý funguje pouze na PVK… Proměřil jsem všechny spoje a žádný není přerušený nebo zkratovaný. Netuším čím to může být :frowning: Už jsem zoufalý.
Na straně 11 manuálu k PVK40 jsem našel schema desky a tam je na pinu E2 připojen rezistor 100K. Ten na svém schematu nemám. Může to být tím? K čemu tam tento rezistor je?

Děkuji za rady a tipy…

:arrow_right: administrator: přejmenováno z “druhy řádek displeje”

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Vymazal jsem dvakrát nahraný soubor.
pvk40_cz.pdf (487 KB)
prijimac-schema.pdf (35.5 KB)

Závadu ve vedení nehledej. Pokud funguje správně první řádek je zapojení v pořádku, chybu spíš hledej v programu nebo v inicializaci LCD. Spíš sem dej kód programu než schéma PVK40.

No ale je divné, že na PVK ten program funguje.
V příloze přikládám zdroják. Jsem zoufalý. Budu vám moc vděčný pokud objevíte chybu.

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Na žádost autora příspěvku jsem 15.1.2010 odstranil přílohu “main.asm”.

Upravil jsem lcd_init, tak to vyzkoušej.

Děkuju moc. Teď nestíhám, ale hned zítra vyzkouším

Ještě jsem v programu něco upravil, tak si stáhni aktualizovanou verzi.

Tak jsem program mohl nahrát kvůli technickým potížím až teď a pořád stejný problém :frowning:
Na PVK40 to funguje bezchybně a na mé desce jenom první řádek.

Zkus ten tvůj LCD připojit k PVK40 jestli vůbec funguje.
Jaké označení LCD je na PVK40 a jaké máš ty.

používám ten samý LCD na PVK i na své desce. Přehazuju ho. Fakt už nevím kde může být chyba :frowning:

A přitom testování používáš v PVK40 stejný typ PIC a stejný program ?

Přehazuju i PIC. Stejný PIC, stejné LCD :frowning:

Ve svém zapojení používáš krystal 4MHz, pokud si dobře pamatuji tak na PVK byl jiný krystal, je to tak ?

Jsem konečně objevil vhodný odpůrek a HEUREKA!
SKutečně tam měl být mezi E2 a zemí :slight_smile:
Takže už je to OK. Děkuji ale za pomoc.

Tak hlavně že ti to už funguje, ale stejně nechápu proč zrovna u pinu E2 musí být ten odpůrek.

Nevím. Třeba je to nějaký specifický požadavek toho displeje…