Snížení/regulace napětí na zátěži s velkým proudovým odběrem

Jesli jsou výstupem myšleny svorky žárovky, tak ten kondenzátor zase bleskem vyhoď. Nevím na jaké frekvenci teď 555 pracuje, ale pokud by byla dostatečně vysoká a zdroj dostatečně tvrdej, tak to kondik po dobu vypnutýho tranzistoru udrží (protože tenhle tranzistor není žádný vořezávátko a v tom krátkym pulzu dodá dostatečný proud na nabití kondiku - desítky A) a bude se to projevovat jak píšeš. Aby to fungovalo, musel bys do série s paralelní kombinací žárovky a kondiku přidat cívku vhodné velikosti a to je zde zcela zbytečné.

Přesně jak píše Piityy. Žádný kondenzátor na výstupu. Zkusil jsem hodnoty odporů a kondenzátoru hodit do online kalkulačky 555 a vyšlo to ± 1,5kHz a více. To neuvidíš ani náhodou. Regulátory žárovek na 230V používají triaky či tyristory při 100 nebo 50Hz a vlivem rozžhavení vlákna se ten kmit ztratí. To pískání může být kmit vlákna žárovky. Máš tvrdý a dobře filtrovaný zdroj? A ten kondenzátor 10nF je opravdu 10nF? Zkus menší hodnotu, zvýší se tím frekvence.
Mikop

Moc díky! Vyhodil jsem kondenzátory a funguje to perfektně! Chtěl jsem to těmi kondíky vylepšit a takto to dopadlo. 10n keramické není nutné snižovat, rozhodně to nebliká a to pískání e slyšet jedině když si člověk doslova strčí žárovku do ucha. Ze vzdálenosti 10 cm o tom už člověk neví.

Děkuji Vám za rady!
Radim Musil