SDKATM16 - Problém

Caute ,postavil som si programator SDKATM16 pre ATmega16 ,vsetky napatia mi podla ozivenia z knizky sedia ,ale pri spusteni programu na napalovanie sa mi v nom mcu nechce prihlasit…neviete v com by to mohlo byt?

nepodařilo se ti nastavit špatně fuse ? nepoužíváš převodník USB-RS232 ?? co ti to napíše za chybu ?? Podal jsi málo informací …

fuse su prepojky?este len zacinam ,takze neviem co znamenaju anglicke nazvy…prevodnik usb-rs232 nepouzivam ,ale este predtym ako zapojim ATmega16 do programatora tak mam cez program rs debug upravit obsah suboru SDKATM16.ini tak ,aby bol zvoleny odpovedajuci port v kluci Port ,napriklad Port=1 odpoveda COM1.A po tomto by sa mi mal napisat nazov tohto mcu priamo v programe…v rsdebug som uz aj nastavil com1 ,aj som dal “provest inicializaci” v tom programe ,ale stale mi to neukazuje ten mcu…a ,ked som to vyskusal napalit aj bez toho ,aby tam bol napisany nazov toho mcu ,tak mi vyhodilo chybu v zneni “chyba a nejake cisla za tym”

Omlouvám se, že otevírám starší téma, ale mám podobný problém jako kolega. Mám notebook s dokovací stanicí, kde mi tento programátor šlape s nativní sériovkou, ale občas nemám notes v dokovačce a používám rs232-usb převodník s FTDI.
Potíž je, že program pro programátor nerozpozná procesor. Nastavení ftdi mám defaultní. Mohl by mi prosím někdo poradit?
Přikládám screen nastavení portu ve Správci zařízení.