Schéma spíníní 5V WiFi routeru pomocí 3,3V GPIO Raspberry Pi

Nejako mi nie je jasne ako chces samotnym PMOSom spinat 5V s 3V3 vystupom z mcu. Ten tranzistor bude bez pridanych suciastok prakticky stale otvoreny (medzi S a G bude minimane 1.7V=5V-3.3V). Bud tam das ten NFET alebo NPN tranzistor, alebo minimalne zenerovu diodu a vhodny odpor. Alebo mi nieco z predchadzajucich prispevkov uslo? Mohlo sa stat :slight_smile:

Samotny PFET urcite stacit nebude.

Martin: Máš pravdu, neviem ako je možné, že som takúto vec prehliadol. Nabudúce budem dôslednejší, radkovi sa ospravedlňujem…

Nakreslil som schémy viacerých možností, ako by to mohlo vyzerať. Poprosím ostatných o kontrolu, snáď som sa už nikde nesekol. :slight_smile:

Príklady hodnôt súčiastok:
A: R1=100ohm; R2=100k; R3=10k
B: R1=5k; R2>50k; R3=10k
C: 1.7V<VD1<2.2V; R1=(5V-VD1)/(0.5mA až 1mA)

jééé, kouknu:) ježiš, omluv netřeba, proč? já tomu vůbec nerozumím (teda snad už trošičku jo, za ty roky:) )a jsem vděčný všem za jakoukoli radu.

když bych šel do var B, tak předpokládám normální běžný NPN tranzistor a MOSFET bych mohl použít například NTD25P03L1G? Je to tak? Díky.

Vo variante B urcite pouzi R2 medzi B a E toho NPN. Polovodicove prechody sa zvyknu radi samovolne otvarat ak nemaju na vstupe jasne definovanu uroven. A to vstup mcu (vystup po resete) rozhodne nie je. Este si over, ci po resete nema ten vstup/vystup nahodou nejakym pullupom zadefinovanu uroven 3V3. Ak ano, potom by som siel do variantu C, teda PFET so zenerkou. Po zapnuti/resete bude 100% odpojeny/resetovany aj ten router.