Projekt hodin s ATmega8 a se zobrazením na 7-segmentovém LCD

pokouším se již dlouhou dobu o překlad do hex. Nainstalované AVR Studio je v angličtině a já anglicky neumím. Hledal jsem našel jsem toto : mcu.cz/comment.php?comment.news.1853 , přeložilo to do hex, ale s příponou - vypadá to takto :hex.pnproj nebo hex.pnps Nevím, jestli to nahraju do mcu ? A taky doufám, že jsem zařadil správně úpravu programu :unamused:
Upravený originál C hodin s Atmega8.txt (2.76 KB)

Úpravu máš správně. Překladač vytváří v podsložce projektu přímo soubor /jmenoProjektu/.hex

hledám, hledám, ale tu podsložku nemůžu najít :cry: prosím poradťe

Uvnitř složky projektu (je tam soubor /nazevProjektu/.aps) jsou soubory zdrojových kódů (*.c). Po úspěšném přeložení kódu vznikne v této složce nová s názvem default. Přímo v ní je přeložený .hex (a několik dalších jako *.o, makefile, *.lss a další). Toto platí pro GCC (winavr verze 20100110).

Jak můžeš mít problém s chybějícím .hex, když na první starně jsi psal, že ti to nefunguje jak má? Tam jsi to přeci už musel přeložit a naprogramovat.

pokouším se to překládat v " Programmer’s Notepad " a tu podsložku nenalézám ! :imp:

V tom případě si poraď sám. Jak tady může někdo tušit, že úplný začátečník nepracuje v pro avr standardním ověřeném funkčním prostředí(AVR Studio + WinAVR), ale bastlí si něco svého???

Mimochodem to neosvětluje mou minulou poznámku o tom, že jsi to už musel nejméně 1x přeložit a naprogramovat.

asi si nerozumíme, při prvním programování jsem stáhnul hex, jen jsem ho naprogramoval do mcu. Podařilo se mi zprovoznit hodiny s tím, že na segmentovce nesvítí dvojtečka - udělala se oprava programu a tu se pokouším zpět přeložit do hex, který umím nahrát.

Pokud ti to nefunguje dle návodu, tak ti víc nepomůžu. Mohu ti pouze doporučit instalaci avr studia (4.18 + service packy) a winavr pokud by ses chtěl avr zabývat dále.
Druhá věc je, že ti to mohu přeložit u sebe, ale to je asi tak vše.

Mimochodem - hlavičkové soubory <avr/wdt.h> a <stdio.h> jsou tam zbytečné.
C_pokus.hex (1.51 KB)

vím, že vás všechny asi zaměstnávám víc než je zrávo ! za to VELIKE DIKY !!! nejednou jste mi pomohli, hlavně ty piity y a proto ještě využiju tvé nabídky o překlad upraveného programu do hex. děkuji janicek
Upravený originál C hodin s Atmega8.txt (2.76 KB)

Tento je jiný než z minulé stránky (přeložený výše)? Total Commander tvrdí, že stejné jsou.

hex jsem nahrál do mcu a výsledek je SUPER :smiley: !!! hodiny chodí a svítí jak mají :smiley: !!! Děkuji, děkuji, děkuji !!! kde jsi vzal ten hex, když není z předchozích příspěvků ?

Na minulé straně jsi dal jako přílohu ten zdroják, co jsi dal i sem. Prostě jsem ho jen v avr studiu přeložil.

posílám foto funkčních hodin

Nevím, jesli se procesor směje jako ta nálepka na něm (z důvodu přetěžovaného portu C), ale hlavně když to hraje :slight_smile:

ta nálepka tam původně byla zamračená, to díky častému opravování fusses, abych poznal ten opravovaný mcu ! Teprve, když jsem naprogramoval hodiny a ony začaly chodit, jsem tu ošoupanou nálepku vyměnil.

A z jakého důvodu je port C přetěžován.

ešte krabička a červena folia z papiernictva pred displej…