Programování uC Microchip v C

Tak to jo, to ti chválím že se takto učíš. Hodně zdaru.
Není to ironie, myslím to vážně…
Jinak používám SourceBoost, mikroC neznám.

Zdravím.
Chcem sa opýtať či HI-TECH C Compiler for PIC10/12/16 MCUs
je možné spustiť aj samostatne ,alebo iba pod MPLAB IDE.
Relatko.

Dá se použít i vývojové prostředí HI-TIDE 3.

Zdravím
Narazil jsem náhodou na tento books.google.cz/books?id=aRoHSrT … &q&f=false kde jsem kupodivu narazil při prohlížení na vývojové prostředí MPLAB IDE v7.41 které mám nainstalované tam je popsané programování v C jak to mám udělat abych mohl programovat v C Picy v tomto prostředí a za druhé jak mám dát ten logický analyzátor do toho prostředí?díky
screen.JPG

do MPlab doinstalujes nejaky prekladac do cecka napr C18 od mikrocipu, a logicky analizator das view a posledna polozka je analyzator. Popisujem verziu 8.00

Ten logický analyzátor jsem už našel ale teď potřebuji popsat jak tam dát compilátor pro C a za druhé přesný link na stáhnutí toho compilátoru a jestli to zadarmo? díky

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.
screen.JPG

Kdyby si se trochu snazil tak uz ho tam mas davno , mas jich tam hned nekolik ! , a ten MPASM tebou urceny neni kompilator C ale ASM jak je jasny z toho nazvu, skus si najit v pocitaci tohle “DBE GETTING STARTED WITH CCS COMPILER.pdf” ,navody budou stejny i ke zbylim kompilatorum do MPLABU, a to co schanis je navod pro 24kovou radu

PS:* vem PC , sedni na kolo a privez my to asi to bude jednodusi :slight_smile:*

Už to začínám chápat to se musí při zakládání projektu ale který compilátor si mám vybrat pro 16stkové pic?a když ho nenajdu v PC “tak kam si pro něj zajít kde si ho mám sosnout”? díky za trpělivost

Jednu 16 tam vydim,viz screen.JPG , a v navodu je priklad zakladani projektu a vyber kompilatoru :wink:, kde ho stahnout ? Google

tento ccs c compiler for pic12/14/16/18 myslíš? bohužel ho nemohu najít na googlu tak mi někdo prosím pomozte díky.
a ještě dodatek kde najdu tem příklad v helpu díky.

ANO , ten sem mel na mysli, pokud ho mas v tom SLTL tak ho mas nainstalovanej asi :question: standartne C:\Program Files\PICC , nebo se da stahnout demo ze stranek CCS

Zdravím.
Začínam pracovať v C soft.od HI-TECH C for the PIC10/12/16
a potrebujem sa opýtať či je možné niekde sťahovať hotové súbory
#include “???” napr. na LCD display,DS18B20 atď.
Vopred vďaka.
Relatko.

Zdravím
Ten compiler CCSC.EXE mám následovně “C:\Program Files\Microchip\Third Party\PICC\CCSC.EXE” ale mě to hlásí chybu Clean: Deleting intermediary and output files.
Clean: Deleted file “cecko.ERR”.
Clean Warning: File “C:\Program Files\Microchip\cecko.o” doesn’t exist.
Clean: Deleted file “C:\Program Files\Microchip\cecko.mcs”.
Clean: Done.
Executing: “C:\Program Files\Microchip\Third Party\PICC\CCSC.EXE” “cecko.c” +FM +DF +LN +T -A +M +Z +Y=9 +EA
Error: The selected compiler: “PCM” is not installed on this PC
Halting build on first failure as requested.
BUILD FAILED: Tue Jun 22 19:27:57 2010

nemá to být někde jinde myslím ve druhé složce? nebo kde dělám chybu?díky
screen.JPG

Jakej typ MCU tam mas ? zalezi co sis stahnul a kde, tech verzi je nekolik , v zakladu to podporuje jen 16f887 (z 16fxx)

Zdravím
Já jsem nic nestahoval ten soubor CCSC.EXE jsem našel v PC je z data 14.6.2006 verze 3.6.0.115 velikost 770kB, skoušel jsem to z PIC16F887 jak si uvedl a hází mi to to samé díky za trpělivost.

To sis musel nainstalovat ty , to se ti samo nenainstaluje , skus si stahnout demo ccsinfo.com/compdemo.php

Tam je toho moc na vyplňování a za druhé kde mám jistotu že až si stáhnu tak se to “poohlédne” po něčem takovém jestli to nemám nelegálně a zablokuje mi to s toho jsem pochopil že to není free, já to nechci za každou cenu ale zvědavost mi nedá ,nebude přece jen v špatném nastavení cesty nebo parametrů díky.
PS ta angličtina mi chybí :blush:

Na vyplnovani tam toho moc neni, jen zakladni otazky nic duvernyho, a je to omezeny DEMO na 30 dni, takze to je legalni , chibi ti tam verze PCM coz je pro radu 16Fxx, pokud to delas podle toho navodu v tom PDFku co sem ti psal tak to mas dobre nastaveny, a to ze neumys anglicky je s prominutim vymluva existuje Google prekladac , a kdyz tak si zaloz novy vlakno docela sme to tu zaplevyly :imp:

na tom ccs c co je priamo v MPLABe mi chyba nejaky crg file, ked ho aj najdem, tak mi povie ze je poskodeny, nemate niekto funkcny ?

Zdravím.
Tvorím funkciu(e) na komunikácie z čidlom DS18B20 v C.
Chcem aby bolo možné tieto funkcie použiť na viac čidiel (každé na inom pine) a preto sa do funkcie zadáva port a pin.Problém je v tom že sa musí zadať aj TRIS register.
Viete mi poradiť ako upraviť funkciu
RX_byte(&TRISA,&PORTA,5);
tak aby sa nemusel zadávať aj reg.TRIS ?
Z datashetu mi je jasné že je umiestnený o 80h “ďalej” ako reg.PORTA,
len neviem ako to zrealizovať.

unsigned char RX_byte(unsigned char *pPort, unsigned char *port, unsigned char pin)
{
unsigned char byte, count;
for(count = 0; count <8; count++)
{
rst_bit(*pPort,pin);
rst_bit(*port,pin);
NOP();
set_bit(*pPort,pin);
DelayUs(5);
byte >>=1; // LSB first -> shift right
if(*port & (1 << pin))
byte |= 0x80;
DelayUs(55);
}
return (byte);
}
makrá:
#define set_bit(i,x) (i | = 1 << x)
#define rst_bit(i,x) (i&= ~(1 << x))
#define test_bit(i,x) (i & (1 << x))

Vopred vďaka,Relatko.