Program pro AVR Dragon nefunguje po nahrání programátorem

Ahoj
Mam program dělaný v AVR Studiu 4 a je kompilovaný do HEX pro AVR Dragon kit.
Já používam LPT ISP STK-200 a Pony-Prog ale po nahrání do procesoru se to pokažé chová úplně jinak. Je možný že ten HEX pro
AVR Dragon se nedá použít pro ISP STK-200 a program Pony Prog?
Už jsem vyzkoušel šest procesorů a jsem na prášky!
Moc díky za rady!

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "AVR Dragon kit"

Ahoj.
Ja jsem kombinaci AVR studio a Ponyprog pouzival velmi dlouho, dokud mi neodesla deska a nekoupil jsem si 64-bitove W7.
Fungovalo mi vzdy vybrat v jednotce AVR simulator nebo simulator 2 prislusny procesor (v mem pripade ATMEGA8 ktera je v simulator2), prelozit to, a vysledny hex soubor nahrat pres Ponyprog do uC.
Je mozne, ze kdyz je v AvrDragonu nastaveny jiny uC nez mas ty, tak to muze zkompilovat hex jinak a treba to vubec nefunguje…
Tak to zkus.

To je super akorát nějaký jednoduchý návod jak to C zkompiluji v tom AVR.
Nemam s tim žádnou zkušenost.
Díky moc

1)Project->Configuration options->/vybrat typ mcu a zadat frekvenci/
2)Debug->Select Platform and device->/AVR simulator nebo AVR simulator2/->/Vybrat typ mcu/
3)Buil->Rebuild All (program se přeloží pro mcu zadané v “Project->Configuration options”)

Když klikneš na “start debugging”, pustí se program na tom, co je nastaveno v “Debug->Select Platform and device”.
Po spuštění programu v simulátoru si můžeš v Debug->AVR Simulator Options nastavit frekvenci aby simulátor dobře ukazoval čas.

Tak jsem provedl vše podle rady včetně nahrání programu AVR studia který byl použit při tvorbě C. Kompilace proběhla s jedinou chybou :
c:\winavr-20070525\bin…\lib\gcc\avr\4.1.2…\avr\bin\ld.exe: region text is full (karel.elf section .text)
Nevíte co to znamená a jak to vyřešit?
Děkuji za radu!!!

Zkus založit novej projekt se správnými nastaveními (vybírají se při tvorbě projektu), do něj zkopíruj kód a zkus to znovu. Když se ti to ani tak nepotaří, vlož nám zdroják (jako textovej soubor) sem jesli není tajnej.

Výsledný .hex je příliš velký a nevejde do procesoru.
Je v Options nastavený správný procesor a Optimization Os?