Oprava monitoru BENQ – kondenzátory vyměněny, LCD se vypíná

Zdravim,
mam problem s LCD Benq. Po zapnutí monitor běží asi 2 sekundy a pak se vypne. Po rozdělání lcd jsem našel 3 špatné kondenzátory. Vyměnil jsem je, ale nepomohlo to.
Nevidíte tam někdo zkušeným okem ještě něco jiného?

označené kondenzátory jsem vyměnil.
imageshack.us/photo/my-images/707/xolb.jpg/

imageshack.us/photo/my-images/577/hzvz.jpg/

Dik

:arrow_right: administrator: přejmenováno z “Problem s lcd Benq”

:arrow_right: administrator: přiloženy externí soubory


Změř sekundární vinutí VN traf. Občas bývá jedno přerušené. Teď zrovna zkouším jedno převinout. Také bývají vadné mosfety, které spínají ta VN trafa. Třebas jen jeden kanál. Ještě můžou být vadné keramické kondenzátory, které jsou zapojeny v sérii s CCFL výbojkami. Jsou na cca 1-2KV.
Už se to tady probíralo:
viewtopic.php?t=2831&postdays=0&postorder=asc&start=0

Ja som mneil tie dve kondiky v pravo hore stabilizujeu 5V pre procesor…

Tak jak jsem psal výše, podařilo se mi rozebrat ve vroucí vodě VN trafo a převinout jedno sekundární vinutí (ze dvou). Problém byl s drátem. Originál je snad 0,05mm nebo menší a já sehnal jen 0,1mm z relé ze staré telefonní relátkové ústředny. Naštěstí nebyla cívka VN trafa úplně plná, tak jsem tím drátem 0,1mm navinul co se tam vešlo. Odpor na dobrém sekundárním vinutí byl cca 120 ohmů. Po převinutí vadného sekundáru, jsem naměřil cca 47 ohmů. Počet závitů jsem nedopočítal, protože vinutí bylo zalité lakem. Při skládání trafa mi spadnul jeden kus feritového E-čka - byl na čtyři díly. Ale po složení stačila kapka vteřinového lepidla. Dokonce jsem ho po složení zapájel a zapoměl zalakovat. Ale funguje bez problémů již cca 14 dní.