Návrhy na nové kategorie (nové fóra)

Jak jste si možná všimli, nové fórum má novou kategorii Jednodeskové minipočítače. Myslím si, že Raspberry Pí a další single-board computers výborně zapadají do zaměření fóra. Pokud máte nápad na další / jiné kategorie, dejte mi prosím vědět v tomto tématu. Děkuji.

Děkuji @honza3 za návrh přidat Arduino.

Prosím o vytvoření nové kategorie pro ESP8266 a ESP32

Ahoj @budik,

děkuji na návrh.

Kategorie by měli být obecné. ESP32 by byla hodně specifická kategorie. “Espressif Systems (ESP)” by byl vhodnější název.

Myslíš si, že kategorie bude dostatečně populární? Pro několik příspěvků ročně je lepší využít již existující kategorii “Jiné”.

Ahoj,
Myslím si, že není na trhu levnější (cena / výkon) platforma. ESP zná každý amatér a dá se programovat například i jako arduino atmega328.

OK, jsem pro. Prosím o radu zda novou kategorii pojmenovat ESP nebo ESP32.

ESP32 bude jen pro ESP32, ale ESP bude jak pro (co znám) ESP32, tak i pro ESP8266.

Děkuji

Myslím, že tohle nebylo nutné, takový modul je pořád zároveň SBC. Spíš by se hodilo v té kategorii SBC (“Jednodeskové minipočítače”) udělat ještě podkategorie, pokud to tedy chcete mít rozdělené nebo to někdo považuje za nutné, já osobně, pokud mohu vyjádřit svůj názor, to za nutné nepovažuji (mohlo by se to jmenovat např. “Jednodeskové počítače a moduly”), a pokud tedy ano, tak podle čtenosti vláken jinde by se hodilo tak akorát “Arduino”, “Raspberry Pi” a “Ostatní” (Arduino jednoznačně válcuje i to Raspberry, ale Raspberry je druhé nejčetnější… dalších SBC jsou tisíce, ale zájem a četnost zanedbatelné, a/nebo spadající do jedné z těch tří kategorií)… a když by ta kategorie “Ostatní” byla veřejně jako “ARMed”, pořád by to bylo hodně hodně blízko :grinning: