Návrh + programování, odměna cca 30 000,-

Zdravím všechny uživatele této diskuse.

Sháním někoho kdo by měl čas a chuť podílet se na zajímavém projektu našeho týmu.

Předem upozorňuji, že se v dané problematice programování mikrokontrolerů příliš neorientuji, proto v popisu budou možná některé části zbytečné a možná něco důležitého bude chybět.
Podrobnější popis samozřejmě poskytnu vážnějším zájemcům. Protože se jedná o neveřejný projekt soukromého subjektu, nemůžu zde prozradit veškeré podrobnosti.

Popis:

  • Zařízení bude obsahovat několik digitálních vstupů (signálové) (cca 5-8)
  • Několik digitálních výstupů (cca 3-5)
  • Další 3 - 5 vstupů v podobě tlačítek
  • Komunikace s PC (USB, LAN, případně jinak (přes čtečku karet… atd) )
  • Komunikace s TCP serverem přes WiFi
  • Jednoduchá logika s vlastní pamětí (základní konfigurace), možno použít třeba tu paměťovou kartu.

Podrobnější popis:
Zařízení sleduje vstupy signálu, pokud přes něj obdrží data, zareaguje a ohlásí obdržená data serveru TCP prostřednictvím WiFi sítě.
Zařízení současně sleduje i vstupy na tlačítkách, pokud zaznamená zmáčknutí tlačítka, zareaguje a na signálovém výstupu pošle předem definovaný paket dat.
Zařízení bude současně i přes WiFi ze serveru “kontrolovatelné” to znamená, bude možné vstupy i výstupy vypnout (vstupy stačí ignorovat, ale z výstupu nesmí dojít k odeslání). Celé zařízení by mělo jít asi nějak snadno nakonfigurovat (jakou WiFi používat, jaká data odesílat atd).

Protože je projekt zatím ve stádiu návrhu, jsem schopen vyjít vám maximálně vstříc a můžeme hledat vždy nejjednodušší cestu. Takže pokud například další komunikace kromě TCP přes WiFi by byla zbytečně složitá a nákladná, lze udělat zařízení “inteligentním” tak, že bude hledat dostupné sítě WiFi samo a v nich zkusí DHCP a pokud bude úspěšné bude se snažit spojit s TCP serverem na “známém” portu. Nebo například může být SSID sítě včetně kanálu a dalších dat definované napevno v programu.
Nutná není ani komunikace s PC přes WiFi TCP protokolem, ale je potřeba bezdrátová komunikace s PC! Volba jakým způsobem budou daná zařízení mezi sebou na digitálních vstupech komunikovat je zcela ve vaši režii, jestli tedy zvolíte nějaký “standardní” protokol obsahující i nějakou tu řežii, nebo si vystačíte s RAW daty je zcela na vás.

Pro odměnu je připraveno cca 30 000,- věřím, že pro zkušeného programátora nebude problém po stisku tlačítka poslat nějaká data do digitálu, stejně jako na vstupech data číst.

Prosím, aby se ozvali jen vážní zájemci o tuto práci. Čas není prioritou, důležité je aby byl dotyčný schopen zařízení dotáhnout do konce.

Ještě sem zapoměl kontakt na sebe:

Fire-man@seznam.cz