MRF24J40MB ZigBee - připojení mezi dva MCU s SPI komunikací

Zdravím,
koupil jsem si od microchip ZigBee modul MRF24J40MB, který komunikuje po SPI.

Mám dva mikrokontroléry, které mezi sebou komunikují přes SPI (jeden je master a druhý slave). A nyní mezi ně připojím tyto moduly a nic.

Předpokládám, že nějak musím nastavit master a slave, protože ani CLK mi nepřenáší. Máte s tím někdo zkušenosti?

Budu rád za jakoukoliv pomoc…

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "MRF24J40MB ZigBee"

Taktéž zdravím,
takhle jednoduše to bohužel nejde. MRF24J40MB je “inteligentní” zařízení a SPI rozhraní používá pro svou komunikaci s mikrokontrolérem - nastavení parametrů, nachystání dat (paketů), k odeslání paketů, …, informace o přijetí paketů, … Doporučuji si stáhnout Microchip Application Libraries microchip.com/stellent/idcpl … e=en547784 jejíž součastí je MiWi Development Environmet (což je odhlehčená implementace “ZigBee stacku”) a podívat se jak vypadá jednoduchá klient-server komunikace.
Vzhledem k tomu, že v rámci MiWi knihoven je pěkně oddělená vrstva pro fyzickou komunikaci s MRF24xxx a knihovna implementující stack, je možno si velmi jednoduše napsat vlastní ještě jednodušší protokol pro komunikaci, který zohledňuje vlastní specifika (vlastní ZigBee v plné verzi je totiž složité jaxviňja, umožňuje transparentní směrování dat, routovací tabulky, pozdrženou komunikaci pro spící uzly atd.)

Děkuji za info. Nyní už jsem rozběhal ZigBee komunikaci podle datasheetu jsem vše nastavil, ale bohužel pouze na vzdálenost max 1 metr a to je dost divný. Nevíte někdo proč? Dá se tam nastavit vysílací výkon nebo tak něco?