MPLAB

Nevíte kde ho stáhnout?

MPLAB IDE můžete stáhnout na stránkách microchip.com a to přesně zde. Dole na stránce máte dždy dvě nejaktuálnější verze ke stažení. Můžete si vybrat mezi kompletním instalačním balíčkem a menším souborem, který si stáhne z internetu jen komponenty, které mu zadáte.

[size=117]Existuje něco takového jako MPLAB od Microchipu i na Atmely?[/size]

Předpokládám, že myslíte (jako že asi ano) mikropočítače Atmel typu CISC (například řadu 8051). U těchto Atmelů je to horší, protože Atmel není jediným výrobcem této žádané architektury mikropočítačů. Pokud by tedy vyvíjel software typu MPLAB od Microchipu, tak by tím pomáhal jiným výrobcům. Naopak Microchip může klidně vyvíjet svůj MPLAB a dávat jej zdarma, jelikož jeho mikropočítače vyrábí jen on sám a náklady z vývoje softwaru se mu vrátí prodejem mikropočítačů.
Odpověď tedy zní ne, neexistuje.

Dobrý den.
Chci se zeptat, jestli je možné spustit simulaci v reálném čase. Potřebuji zjišťovat časy u deseti bajtového čítače. Pokud spustím simulaci trvá mi třeba 1 sekunda strašně dlouho. Bylo by tedy dobré spustit to v reálném nebo jinak nastaveném čase. Je toto vůbec možné. Nebo jak jinak vypočíst přírustkové konstanty. Děkuji.

Máš opravdu vysoké nároky. Desetibajtový čítač budeš inkrementovat do přetečení kmitočtem 1MHZ zhruba 4 miliardy let.
Mám MPLAB v osm let starém notebooku a simulace mi beží třeba 2x rychleji než reálný procesor. Je to o tom, co potřebuješ, a o tom, co si nastavíš.

Nedalo mi to, a musel jsem si ty roky spočítat :slight_smile:.
Pokud by ty čítače byly osmibitové, tak při taktu 1us to dělá:

38 334 786 263 let a nějaké zanedbatelné drobné.

A nemyslel jsi třeba deseti - bitový čítač? Nedovedu si představit, k čemu je Ti čítač, který se přeplní jednou za 38 miliard let?

Na druhou stranu , pokud dobře počítám, deseti-bitové čítač se při instrukčním cyklu 1us přeplní za 1024 us, tedy asi za 1 milisekundu.
Byla řeč o nějaké sekundě …

Možná bys mohl prozradit, k čemu to má být dobré :slight_smile:.

Vl.

Myslel jsem deseti bajtový čítač. Spíš mi šlo o to jak dlouho takový čítač bude inkrementovat. Já když jsem se (samo)učil programovat podle knížek, tak tam byl max. tříbajtový čítač s kterým bylo možné dosáhnout času cca. 117703426 us. Vytvořil jsem si proto vlastní program s deseti čítači. A z toho tento dotaz… :confused:

Dávná pověst vypráví o panovníkovi, který chtěl odměnit vynálezce šachů. Mudrc si určil jako odměnu zrnka pšenice a to tak, že na první políčko šachovnice položí jedno zrníčko a na každé další vždy dvakrát tolik. Panovník prý tenkrát dokonce přislíbil, že odměna bude odvezena na královských velbloudech. Lze snadno spočítat, že se jedná o 18 446 744 073 709 551 615 zrníček pšenice. Matematici spočítali, že do dnešního dne se na zeměkouli tolik pšeničných zrnek ještě neuro-
dilo.

Nepřipomíná Ti to něco? :slight_smile:.

Vl.

A jak spočitat? Faktoriálem to výjde jinak. 64! = 1,2688693218588416410343338933516e+89 (! je faktoriál)

A kto povedal, ze “dat na dalsie policko 2x ako na predchadzajuce” je faktorial?

Ale aj majster tesar sa utne :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Spravny vysledok je 1 + 2 + 4 + 8 + 16 + 32 + 64 + 128 + … = 2^64

Jo, jasně, děkuji. Měl jsem menší zatmění mozku :slight_smile: Dík

Prosím neví někdo jestli bude MPLAB IDE fungovat na počítači s Windows 2000

Bude fungovat.

Zdravím.
píšem program pre PIC16F690 a ako náhle sa dostanem za adresu 2048
po kompilácii obdržím hlášku:
Message[306] C:\DOCUMENTS AND SETTINGS\ADMINISTRATOR\DESKTOP\KOLEKTORY_690\KOLEKTORY_690.ASM 2501 : Crossing page boundary – ensure page bits are set.
Správa sa to ako keď z jednej programovej stránky volám podprogram nachádzajúci sa v druhej stránke.
Hlavná vec je že 16f690 má iba jednu programovú stránku.
Poraďte prosím čo mám nastaviť aby ma “pustilo” v programe ďalej?
Relatko.

NO prekvapenie pre teba ma dva stranky… Pouzit rozum a pripadne pagesel a ine je tu tu popisane x krat a tu sa to aj tak nehodi

O.K.použil som odporúčané veci a už to šlape.
Vďaka ,Relatko.

Ahoj, nevi nekdo zda pocet parametru funkce v cecku ovlivnuje “hloubku” STACKu?

Jde mi o to ze kdyz pridam fci dalsi parametr, (void LCD_data(int hodnota, char r, char desetina) hlasi kompilator chybu ze pretekl STACK. Mel jsem za to ze STACK ovlivnuje jen pocet “vnorenych fci”.

Dik za radu.

Off-topicu již bylo dost, založte si, prosím, nové téma.

:arrow_right: administrator: téma bylo zamčeno