MPLAB - jak tento SW donutit aby simuloval?

Prosím poraďte.
Několikrát jsem zkoušel se potýkat s tímto programem, ale není mojí krevní skupinou. Proto používám postup tento:

• v nějakém textovém editoru napíši program
  • použiji MPASMWIN a přeložím
  • naprogramuji
  • vyzkouším
  • nefunguje - zpět na začátek, funguje - huráááá.
    Rád bych zkusil něco odsimulovat. Proto prosím o jednoduchý návod jak tento SW donutit aby simuloval - prosím nejsem Ing.
    Díky Martin.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "MPLAB"

cau,vyber si soucastku, CONFIGURE -> SELECT DEVICE, otevri si nakej ASM, pak otevri vlevo nahore PROJECT dej QUICKBUILD … asm , nebo BUILD ALL pokud mas vytvorenej projekt ( jak ho vytvorit je tu taky nekde napsany), tim ASM preloziz, pak DEBUGGER -> SELECT TOOL -> MPLAB SIM , a muzes simulovat , F6 - reset, F7 - krokujes, po kazdy zmene ASM musis ulozit a prelozit jinak to bude simulovat spatne nebo se ti to zepta jestli to nechces prelozit, to ASM nebo Projekt nesmys myt moc vnoreny viz.

Otevře se mi okno OUTPUT, karta MPLAB SIM, ale okno je prázdný. Pokud zmačknu F6 nebo F7 toto okno se přesune do pozdí a jiné se přesune přes něj. Já to říkám pořád tenhle SW dělal fušer - už jen to že jsem nikde nenašel jazykové mutace.
Čau Martin. :imp:

:laughing: :laughing:
to ze se otevre OUTPUT je v poho, MPLAB SIM = MPL. simularor -> to znamena zi si vybral simulator mel by bejt zaskrtlej, pak teprve OTEVRI asm + co sem psal

Já jsem z toho pořád blbej - doprčic to se nenajde nikdo, kdo mi to normálně vysvětlí? :blush:
Martin.

koukni do SZ (Soukroma Zprava)

Ahoj - pro Budíka: MPLAB-IDE je oficiální vývojový prostředek firmy Microchip, určitě jej tedy nepsal žádný fušer.
Já s ním pracuji už asi 3 roky, učím pomocí něj výuku mikrořadičů PIC ve škole a až na nepodstatné detaily je v pohodě. Jeho obrovskou výhodou jsou pravidelné aktualizace a podpora ze strany Microchipu, což v takovém rozsahu nemůže nabídnout nikdo jiný. Kromě toho, že obsahuje simulaci všech typu PIC, podporuje i HW prostředky, např. levný (i když zdaleka ne dokonalý) ICD-2 (ICD-3). Bez těchto HW prostředků totiž k vývojovému prostředí nepřipojíš žádnou perifierii (tlačítka, displeje …).
Pokud by Ti to pomohlo, mohu Ti poslat jednoduchou učebnici, kterou jsem vloni vytvářel pro účely výuky na škole a kde je asi na 10 stranách popsáno založení projektu a základy práce v MPLAB-IDE. Není toho moc, ale na úvod by Ti to mohlo pomoci.
Celkově je to však stejné, jako se vším ostatním. Nesmíš očekávat, že to půjde za jeden večer samo. Je třeba začít jednoduchým příkladem a postupně přidávat. MPLAB-IDE má vcelku dobrou nápovědu, takže to chce trošku trpělivosti a prokousat se tím.
Asi není možné na úrovní fóra poskytnou podrobný popis práce s takto rozsáhlým softwarem. Je třeba nějak začít, věnovat tomu určitý čas a na fóru řešit hlavně problémy, které už Tě začínají zmáhat :slight_smile:.
Takže pokud chceš tu učebnici, pošli mi mail.
Vl.

MAm taku otazku po prelozeni projektu sa Kurzor zelena sipka simulatora nastavi na adresu 0000. zdasami ze na predchadajucej verzii 8.00 to nerobil tj ostala tam kde bola naposledy.

DA sa to tak nastavit aj v tejto vrerzii 8,15a ???

Je to dos blbe ked pisem v strede programu a stale po preloxzeni musim tahat a hladat miesto kde som pisal a chcem len tam simulovat

Cau, me se zda ze po prelozeni se nastavil kurzor na 0, i u starsich verzi , de nastavit kurzor na pozadovanou radku, pravy mysitko a SET Kurzor… , a chce to kliknout do prostoru jak se zobrazujou Breakpointy a Kurzor, chce to vyskouset jestli primo na radku s prikazem ci do toho sedyho prostoru na boku , spis do boku, tet fakt nevim :confused: ale de to
anebo si tam dej breakpoint ( pokud necekas na nakou externi udalost)

Dobrý deň.Pre pána Vlasta Vlček Mohol by som poprosiť tiež o ten 10 str.manual návodu na prácu s MPLAB?Moj mail odstraněno Zatiaľ vďaka

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Vymazal jsem emailovou adresu. Není zakázáno zveřejňovat kontaktní údaje, je zakázáno žádat o soukromou pomoc, kterou nemohou využít ostatní čtenáři fóra.

Návod je možné nahrát přímo do tohoto tématu.

Omluvam sa za porušenie pravidiel.

Děkuji. Je to v pořádku :smiley:.

Ahoj,
pro všechny, kdo mají zjem, připojuji (velmi) stručný návod pro práci s MPLAB-IDE. Znovu zdůrazňuji, že se zdaleka nejedná o vyčerpávající manuál, je to jen dokument pro žáčky ve výuce naprostých základů práce s PIC.
Snad to alespoň trošku poslouží :slight_smile:

Vl.

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Vymazána identická příloha.
Mikroradice_ucebnice.doc (1.9 MB)

Pan Vlček vďaka za navod.

Tak mě napadlo, když už je tu návod na plošné spoje fotocestou a plotrem, tak tu může někdo napsat obsáhlý manual na MPLAB :slight_smile::-):slight_smile: