Motorek ze stěračů jako pohon vozítka pro dítě?

Zdravím, myslíte že by upravený motorek ze stěračů+ nějaké převody třeba z nějaké škodovky utáhnul takovou drobnou elektro bugy pro 3 až 5tileté dítě?? :confused: :smiley:

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Off – topic"

S tymi prevodmi i letecky motorcek :slight_smile:
Len treba zadefinovat rychlost a zrychlenie. Za nejaky cas by to urcite zvladol i motorcek z bateriovej vrtacky. :slight_smile:

Inak tieto motorceky su velmi dobre a lacne spolu s prevodovkou a s momentovym mechanizmom. Pisu na nich sice, ze 12V/1A, ale podla mojich skusenosti si cucnu i 8A, ked sa im “nieco stavia” do cesty. Mam s nimi velmi dobre skusenosti a su v lacnych bateriovych vrtackach z Baumaxu za smiesnu cenu.

no tak letecký motor už by to asi nezvládnul ale i na jiném fóru psali že ten motor ze stěračů bude určitě stačit protože jsou tam dobré převody :slight_smile:

jesli ho pouzijes, nezapomen si pohlidat teplotu (zalezi na zatezi) - tyhle potvurky nemaji vlastni chlazeni ani zebra, ktera by pomahala. A jelikoz neni vinuti na statoru, je chlazeni o to horsi :frowning:

Zprevodovany letecky motorek by to zvladl urcite, ten co mam doma ma 0,17 kW kdezto steracovej motor ze š 120 ma jen 65W :wink:

Pokud vozítko sestrojíš s motorkem/motorky ze 120ky tak dítě bude z určitě nadšené, ale rodina ne. Stěračové motorky ze Škodovek mají šílený zvuk.

Až vozítko dokončíš, nezapomeň, prosím, připojit k tématu fotografii hotového zařízení :slight_smile:.

Čím to chcete napájet ?

spis to udelejte ze stareho alternatoru, staci trochu upravit…

Mohol by si to upresnit? Neviem si predstavit pouzitie alternatora ( z auta) ako motor. Dakujem

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

Tím “trochu upravit” patrně myslí zkratování budicího vinutí, vyřazení usměrňovače (= přestavba na asynchronní motor) a na stator připojení 3f měniče. Přeci hračka :wink:

Takto upravenej alternátor už mám včetně naprogramovaného měniče s U/f charakteristikou, jen jsem lemra líná a tak to ještě není vkupě a vyzkoušené. Každopádně aovšem nečekám nějakou rozumnou účinnost, alternátor nemá na motorický režim uzpůsobená střeba. Jiné by to mohlo být při nahrazení cívky rotoru magnetem a vytvoření tak synchronního a posléze BLDC motoru.

to hej len skade taky magnet…