Koncový stupeň v třídě B

Ahoj, měl bych dotaz ohledně tohoto schématu, neměly by být ty diody naopak? Nebo to jenom blbě chápu?
Děkuju
Bez názvu.JPG

Diody jsou správně. Musejí mezi bázemi obou tranzistorů vytvořit takové napětí, aby se báze dostaly na pokraj otevření. To uvedené zapojení přibližně splňuje. Bude to však asi mít velký klidový proud, což je u B nežádoucí. Obvykle se používá zapojení o něco složitější, kde je možné ten klidový proud nastavit.

Jsem si teda myslel, že NPN tranzistory jsou spínány kladným proudem, ale ten tam neprojde přes tu diodu. Není to teda tak, že kladná půlvlna sepne PNP tranzistor a na výstupu je mínus? Tedy že to obrací fázi o 180°?

Ten proud do bází teče přes odpory, nikoli přes diody. Vstup společně s diodami posouvá úroveň, od které tam onen proud začne téct. Když na vstupu snížíš napětí, klesne také díky horní diodě napětí báze NPN a ten se zavře. Naopak u báze PNP se stane to, že se dolní dioda přivře -> více proudu teče do báze PNP a ten se otevře.

Takže když bude napětí na bázi NPN tranzistoru stejně velké jako napětí na vstupu, tak všechen proud poteče jen do báze, jakmile klesne, tak část poteče přes diodu, jelikoš je tam rozdíl potenciálů, a na NPN je to v bledě modrým to samé. Je to tak?

Ano. (U konce mělo být předpokládám PNP)

Ano, to jsem se spletl. Děkuju