Komunikace PICky se starším mobilem

Vím že, podobné témata se tu i jinde několikrát řešila, ale vývoj jde kupředu a kódy napsané v ASM nedovolují takovou rozmanitost jako v C. A taky mobily, který se daly ke komunikaci použít už nejsou v bazarech k dostání.
Rád bych se dozvěděl jestli někdo v této době používá komunikaci s GSM psanou nejlépe v C. A jaké typy mobilů, které jsou nyní lehce sehnatelné v bazarech, mohou s PICkama komunikovat.

Budu se snažit o centrální domovní systém dělaný “na míru” - spolupráce je vítaná.

Za každou radu předem děkuju.

Nic jednoduššího - ovšem s výběrem telefonu ti neporadím - mzslím, že pokud ještě existují takové co se z venku dají ovládat pomocí AT příkazů tak to asi bude chodit po USB a kdoví jak to bude se sadou AT příkazů - dá se sehnat na spoustu typů, ale na všechny taky ne.
Pokud se ti ale neozve nikdo , kdo má něco takového odskoušeno - tak bych ti doporučil nějaký GSM modul - třeba : ebay.com/itm/GSM-SIEMENS-TC3 … 3cc375a1d5 - tady nemusíš nic řešit - dáš napájení a propojíš USART a je to.

pak už jen napíšeš do programu :

printf(“ATD+420123456789;”); a zvoníš

printf(“ATH”); a zavěsíš

a sms je:
printf(“AT+CMGS=+420123456789”\r");
printf(“ahoj”);

:slight_smile: jak jednoduché

ten modul má samozřejmě “milion” dalších funkcí a pro ně příkazy

Je mi jasné, že za tu cenu (přičti si ještě clo - Kalousku,Kalousku :imp: )koupíš nový mobil s barevným displejem, ale bohužel ho budeš asi jen těžko ovládat PICkem.

Jinak já osobně mám zkušenost s modulem SIM300D.

Různé GSM moduly prodávají třeba SOSáci
soselectronic.cz/?str=12&code=D3020

Ještě jsem objevil toto:
ebay.com/itm/WAVECOM-P3203A- … 5adf8747be
je to evidentně vnitřek z nějakého mobilu. Ale za tu cenu bych to riskl, i kdyby to nakonec nechodilo - je to prakticky zadarmo.

Cau, nevim jestli ti to pomuze ale nedavno sem si hral s Nokii 3110c a Alcatel 505 pres hyperterminal spojeny pres bluetooth (SPP) a fungovala vetsina zakladnich AT prikazu…

Nedávno jsem zkoušel svůj Samsung s Androidem spojit za pomoci USB kabelu s linuxem, a pomocí Minicomu (jednodušší obdoba hyperterminálu) jsem se s ním nakonec spojil na 115200 a na nějaké AT příkazy mi odpovídal - takže ano, i některé nové mobily to umí (akorát že se bude těžko zjišťovat jaké, a jaké AT příkazy přesně znají).

Nějaká Siemensová inspirace se dá najít zde:
dhservis.cz/konstrukce.html