Komparátor v AT89C2051-ako keby mi vstupné bity hádzalo do 0

mal niekto problem s tymto komparatorom ?? mne zo zaciatku isiel v pohode ale teraz si s nim neviem dat rady… vyzera to tak ako keby mi vstupne bity P1.0 a P1.1 hadzalo do nuly pritom na obidva porty su pripojene napatove delice (s dvoma odpormi pricom jeden je pripojeny na +Vcc a druhy na GND) :cry:

:arrow_right: administrator: přejmenováno z “komparator v AT89C2051”
Bez názvu.JPG

a mozete sa zasmiat na pripojeni krystalu :slight_smile: ono to je uz prerobene ale tie delice su ako v originali…

Máš na P1.0 a P1.1 zapsánu “1”?

no nechaval som to na reset mikropocitaca ked to este slo v pohode ale ked sa to zacalo kazit tak som skusal aj tu moznost… ale nejde robi to to iste… :frowning:
testovacia slucka vyzera takto:

[code]
org 00h
VENTILAT BIT P3.3 ;tu je pripojeny ventilator
setb P1.0
setb P1.1

TEST: JB P3.6,SKOK1 ;podla komparatora zapne ventilatory
CLR VENTILAT
SJMP TEST
SKOK1: SETB VENTILAT
SJMP TEST
[/code][/code]

Log. 1 musí být zajištěna i na P3.6.

no skusil som aj to ale aj tak su vstupne bity P1.0 a P1.1 v log 0.a ked je uC vybraty tak na delicoch je krasnych 2.5V :frowning:

V programu chybu nevidím, ale nejsem doma, takže ti to ani nemůžu vyzkoušet. Kdybys to nevyřešili, připomeň se v Pá, zkusím to na svých 2051. Ale jesli dřív chodil a nyní už se mu nechce, tak asi bude závada ve švábovi :wink:

svab som skusal uz aj iny ale je to to iste… :frowning:

Upravil jsem program jen aby prošel mým překladačem a chodí to. Takže chyba bude někde u tebe.

[code]VENTILAT equ P3.3 ;tu je pripojeny ventilator

  org 00h 

  setb P1.0 
  setb P1.1       

TEST:
JB P3.6,SKOK1 ;podla komparatora zapne ventilatory
CLR VENTILAT
SJMP TEST
SKOK1:
SETB VENTILAT
SJMP TEST

end[/code]
Z_KOMP.HEX (56 Bytes)

hm skoda… ale aspon dik za ochotu… :slight_smile:

hm je mi to teda fakt zzaujimave na kontaktnom poli to ide OK… :frowning: v aplikacii nic… pritom mam aplikaciu poriadne pomeranu a zaujimave ze port P1.1 funguje tak ako ma iba P1.0 sa stale tisne do 0… :frowning: