jednoduché GUI pro avr?

Ahoj,
potřeboval bych udělat jednoduché GUI pro přijímání dat ze sériového portu (z atmegy)…potřebuju přijmout 50 čísel, ty potom zobrazit v grafu

Nejideálnější by bylo, kdyby to šlo třeba v Matlabu…tam s tím ale dost bojuju (mám problém nahrát přijatá data do jedné proměnné)
…navíc to moc nekamarádí s tím GUIčkem :frowning:

Dík za tipy.

Ahoj, já něco podobného používám na linuxu s programem GNUPLOT.

Našel jsem vyexportovaný obrázek grafu, kde jsem se snažil vykreslit graf přechodového zjevu. Zelenou je vykreslen teoretický průběh přechoďáku a červenou skutečné změřené hodnoty AD převodníkem procesoru.

Výhodou GNUPLOT je podle mě to, že je to zadarmo, umí do grafu udělat snad všechno a hlavně všechno se dá napsat v céčku.

Jediný co jsem zatím nerozeběhnul je vykreslování měřených hodnot v reálným čase…to mě čeká až budu mít chřipku :slight_smile:
output.gif

dík, ještě se na to podívám :wink:

blbý je, že bych potřeboval udělat graf s polárníma souřarnicema :wink:

(a s tím si ten Matlab poradil skvěle)

Akurat som riesil nieco podobne, realtime vykreslovanie dat z UARTU na PC… Po skuseni kombinacie QT, .NET a win32api som nakoniec zakotvil v Matlabe. .NET som zavrhol, lebo OOP nieje moja silna stranka a win32api som sa zasekol na sycnhronizacii threadov pre prijem dat a vkreslovanim GUI. Matlab je na tom asi najvhodnejsi. V GUI si vytvoris AXIS alebo pouzijes prikaz plot. V MATLAB helpe je popisany sposob ako otvoris COM port. Mozes data poolovat alebo si nastavis interrupt. Prijmes data a interrupt nastane ked pride terminator znak napr “/n” CP, LF a podobne. Druhe prerusenie moze nastat ak prijmes urcity pocet bajtov, tento pouzivam.
Viac menej, MATLAB zvlada realtime vykreslovanie pri 115200 baudrate.
Vsetko je v matlab helpe, ak by si nevedel opytaj sa…