Je možné rozjet MPLAB i ICD2 v prostředí Linuxu?

Neprogramujete někdo PICky v Linuxu?
Už několik let se snažím opustit OS Windows a přejít k Linuxu, jednou z posledních překážek na této cestě je programování microchipů. MPLAB mi v emulaci sice jede, ale ICD2 už mi ani nejde nainstalovat.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "MPLAB,ICD2 a Linux"

Spolužák používal programek Piklab, nevím jakou máš distribuci, ale možna bude i v repozitáři, pokud je mi známo jde v něm programovat i v C a ICD2 s ním funguje.

Tak tento problém, včem a jak programovat pod Linuxem, řeším dlouho, ale nic kloudného zatím neznám.
Smůla :frowning:

Ahoj, taky jsem dlouho řešil. Nakonec používám zmiňovaný Piklab pro psaní kódu a program UP ve Wine s programátorem PRESTO od firmy ASIX (www.asix.cz - je tam i návod na zprovoznění PRESTA v GNU/Linux).

Já používám poněkud krkolomnou kombinaci MPLab na psaní a kompilování kódu a USB verzi ICD programátoru ve spojitosti s piklabem (z příkazové řádky) na programování .

Zkoušel jsem i COM verzi ICD programátoru ale při pokusu o update firmware v programátoru se programátor trochu umrtvil a musel jsem ho oživit pod windows z MPLabu.

piklab-prog -p icd2 -t usb -c program main.HEX -d 16F818 && piklab-prog -p icd2 -t usb -c run main.HEX -d 16F818

Ahojte pani. aj ja sa snazim akosi uplne opustit windows - ale akosi sa mi uplne nedari. Sice program piklab je v celku pekna kopia MPLABu - da sa nan celkom zvyknut - teraz som ho nainstaloval a som milo prekvapeny, ale co ma sklamalo nevie akosi komunikovat s PICKIT2. Pod windowsom bezi statne. Ma niekto z vas porieseny tento problem? Teda vie niekto ako pouzit PICKIT2 pod linuxom? Distribucia ubuntu. Dakujem

Ludia na margo tohoto este - hram sa s tym PIKlabom a neviem spustit debuggaciu - stiahol som si aj GPSIM, ale to sa mi moc nezda. ako sa da spustit simulacia v tom piklabe?

Chlapi - tak som celkom uspesne rozbehal PICKIT2 aj ked len cez prikazovy riadok, ale zato uplne perfektne. K dokonalosti prakticky uz len chyba vyriesit problemy s debuggaciou. PIKDEV akosi vobec nema moznost simulovania a odladovania a PIKLAB ju ma dost obmedzenu,. Chyba mi tam skok v programe , moznost vyskocit z podprogramu, preakocit podporgram a vsetko to na co som zvyknuty pri odladovani programov v MPLABe. Tu je len rezim run a rezim step. Co vy na to? ako odladujete programy?
PS: sorry ze necitujem a neupravujem svoje prispevky, ale ti ktori to citali predtym a nemali k tomu co povedat, tak po editacii by to uz necitali - tak preto som reagoval este na seba. THX

Tvůj problém není nutné řešit složitě, prostě si jen sežeň VMware Workstation for Linux (aktuálně ve verzi 6.5.3) a pod ním nainstaluj Windows XP. Na rozdíl od starších verzí VMware Workstation můžeš u VMware Workstation 6.5 přesouvat okna aplikací i vně okna operačního systému. Díky tomu ani nebudeš vědět o tom, že ti Windows běží v pozadí.

Doporučuji sehnat některou z ořezaných verzí Windows XP, které jsou méně datově a paměťově náročné.

Trial VMware Workstation for Linux je zde ke stáhnutí.

Neviem ci to je najstastnejsie riesenie. Ked ja osobne sa chcem windowsu uplne zbavit - nie to si s nim “spinit” linux. Navyse kazda sranda nieco stoji a tato konkretne 3400 SK. Takze stale plati ze ak niekto programujete a hlavne odladujete (simulaciou) programy pre PIC pod linuxom, napiste to bud sem, alebo osobne mne na e-mail, alebo icq. Dakujem

Ahojte, předem chci poděkovat SaGitovi za pomoc při rozchození PICkita v PIKDEVu.
Ale v PIKDEVu jde dobře programovat jen v ASM, kompilátor CPIK pro 18PICka je takřka nepoužitelný :frowning: a toho upřímně lituji, protože se chci od WIN odprostit a neustále mi to něco stěžuje :frowning: