Je AVR-GCC kompatibilní s C normou C99 / ANSI C.?

Ahoj

hledal jsem leckde, ale nejspis nevim jak se spravne ptat. Ma otazka zni:

Je AVR-GCC kompilator kompatibilni s normou pro Cecko - tusim C99 nebo mozna se rika ANSI C.?

Jinak receno, ma ÄVR-GCC vsechny ty pole, ukazatele, reserved words a podobne? Programuje se na tom stejnym zpusobem jako programy pro PC? Vzdycky jsem programoval v asm, ale nouze naučila Dalibora housti a tak i ja jdu na Cecko, ale jeste jsem nezacal. Mam jen knihu od pana Herouta a nerad bych se nechal prekvapit, ze to co funguje na PC prelozeno s gcc na avr s avr-gcc nelze pouzit.

Jak to tedy je? Dekuji za odpovedi.

Update: Nebo jeste jinak, pokud to umi standard, tak jestli jsou nektere prikazy, kterym se radeji vyhnout.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "AVR-GCC syntaxe dle C99?"

Pri kompilaci je na to prepinac -std=gnu99, ale myslim ze je to default. To co prelozis v gcc jako win32, prelozis i v avr-gcc. Ja si takhle overuju funkcnost algoritmu nebo casti kodu. Samozrejme musis pocitat s jinou delkou ciselnych typu. Tedy aspon ja jsem zatim nenarazil na nic v cem by byly problemy. Zadny obavy a do toho :wink: Neni potreba z toho mit strach jeste driv nez zacnes :smiley:

Dekuji za odpoved, zrovna jsem nasel neco o tom kompilatoru, kde uz je taky odpoved. Vesele do toho!

Pro uplnost popis kompilatoru: ccrma.stanford.edu/planetccrma/m … gcc.1.html

Update: No jo, to jsou ti linuxaci! (jakoze ja)… Vzdyt je to primo manpage!

Mozna bych mohl jeste uvest : linux.die.net/man/1/avr-gcc