Jak spojit asm a C v MPLAB?

Atlan:
Máš pravdu, je to klasický řadič HD44780, tzn. 8 x paralelně data + 3x řízení nebo za cenu složitějšího kódu 4 x data + 3x řízení.

Ale dnes není počet portů takový problém a výhodou jsou právě ony existujcí podprogramy a funkce pro řízení, takže se nic nemusí vymýšlet (i když mi všichni radíte, abych si to napsal sám … :slight_smile:.
Jenže ze mne už na stará kolena žádný bůhvíjaký programátor nebude a naopak jsem rád, že si mohu usnadnit práci - jsem už hold líný no … :slight_smile:.

Lou:
Časovače - jasně, máš naprostou pravdu.

Vl.

věř, že jenom v dobré víře - nejde o to “vymýšlet kolo” či “objevovat Ameriku”, ale o to, že si můžeš ověřit svoje schopnosti a na porovnání máš funkční programy do kterých můžeš nahlížet - jak to či ono má vypadat. Získat cvik v psaní programů. Ono je dokonce mnohem účinnější - i když to trvá déle - otrocky přepisovat i různé příklady a tutoriály, než si je pouze zkopírovat, přeložit a nahrát do MCU - a hurá- ono to bliká.
O co víc času ztratíš přepisováním jednotlivých příkazů - o to dřív budeš programování v C rozumět.

Navíc bych řekl, že takové to lepení programu z nějakých hotových částí je sice taky cesta ale nejsem si si jist, jestli snazší a rychlejší- kombinování různých stylů různých autorů , mnohdy nezbytné úpravy pro tvůj compiller, nebo aspoň typ MCU , čas ztracený s jejich vyhledáváním …
Nemám samozřejmě na mysli využívání knihovních funkcí překladačů pro periferie MCU a mnohdy i pro vybrané externí obvody(rtc,paměti, teplotní čidla atd.)

A když už jsem tak odběhl od původního tématu - ještě přidám svoji metodu učení se programování v C:

vytiskl jsem si kód programu od nějakého autora, o kterém (tom kodu)jsem věděl co má dělat a tužkou si u jednotlivých příkazů zapisoval co znamenají, když jsem se někde zasekl, tak jsem si to šel najít,co to znamená

pekne ste to obkecali a vysledok nikde. Prepisal som jeden program z asm mal skoro 2kB tak ze ltt vosiel do 16f628, pri prepisani d ocecka uz nevosiel, nevadi zohnal som 16f88 vrzol tam cecko a nebavi to. Nejde mi komunikacia, tak som upravil asm aby bolo mozne nahodit do 16f88, tam to chodi.

Problem je ze komunikacia prebieha po jednom vodici a master a slave su tak velmi nachylny na pripadne rozsynchrovanie. Odladit to nieje jednoduche. A nedari sa mi implementovat odladene asm do Ccka vypisuje more chyb. Tak ze ak niekto ma realne skusenosti ako to tam dat sem s nimi.