Jak na přesný AD převod?

Zdravím, potřebuji na PIC16F877 zajistit přesný AD převod napětí. Ze skušenosti vím že převodník v picu není nic moc a hlavně je tzv. neklidný. Máte zkušenosti s nějakým přesným převodníkem komunikující nejlépe po dallas sběrnici?

DS2450 nebrať ani omylom… to je nejaky zaškodnicky IO. Ešte existuje IO ktore su bre bateriove kontrolery ktore behaju po 1wire skus pozriet. INak ten prevodnik je postačujúci co je v PIC. Naco to potrebuješ…

Půjde o měření teploty, mám pyrometry s analogovým výstupem a potřebuju podle teploty řídit natápění. Teď jsem našel MCP3301, má SPI, s tím bych se smířil, ale cena mi přijde dost velká, potřebuju 20Ks. Asi zůstanu u převodu přímo v kontroléru.

V jakém rozsahu chceš měřit teplotu, jesli by nestačil DS18B20.

DS18B20, je pékné čidlo, jenže potřebuji měřit teplotu do cca 200stC a hlavně bezdotykově, k tomu už mám ty pyrometry IMPACT, ty mají výstup hodně přesný, tak abych zbytečně nezhoršil přesnost převodem. Na desetibitový převod mi vychází rozlišení cca 0.2stC a já bych radši těch 12b

Stačí zaměnit PIC za jiný typ s 12b převodníkem, tuším že řada 18F má několik zástupců.

Meranie na 12b nieje sranda, hlavne čo sa tyka privodu napetia a samotneho signálu, jeho uprava a meranie a hlavne rušenie.

Použij tedy PIC18F4523 DIP40, 5V, 12bit AD převod.

Nechám to asi na těch 10 bitech, rozlišení 12 bitů má až řada 18f a z tam zatím nemám žádné zkušenosti.

To Petr: Ten PIC18F4523 jsem nikde nenašel

nikde jo ? PIC18F4523

A nebo zde.

Tak to jsem to asi nějak blbě opsal, každopádně děkuji, to je přesně pro mně.
Jen ještě jedna otázka, jaký je rozdíl mezi řadou 16f a 18f, myslím jen v psaní programu, zatím jsem vše dělal jen s 16f.

obsáhlejší instrukční sada, takže víc zábavy :slight_smile: nic jinýho mě tedkom nenapadá,

Tak tak niektor veci sa daju jednoduchšie napisať, a jednoduchšia praca s pamätou… menej bankovania

Hlavně si prostuduj příslušný datasheet, rozdíl je i v nastavení.

tak já dělal s 18F4685 a ten měl bank tušim že asi 15 :smiley: bude chtít asi nejdřív prohlídnout datasheet. ale nemá rozdělenou pamět na page, takže aspon stránkování nebylo.