Jak lineární jsou AD vstupy na PIC? Jak vyřešit nelinearitu?

Zajima me jak jsou linearni AD vstupy v PICech, jake s tim mate kdo zkusenosti ? Pokud jsou nelinearni, jak resite t\ento problem ? Pokud by bylo zapotrebi vedet o jaky PIC se mi jedna, tak ted si hraju s 18F4620.

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "AD a linearita"

V datasheete nic nieje ?

Prepac, ale absolutne nerozumim tvojej otazke, co si predstavujes pod linearitou AD vstupu ???

Nelinearit převodníků je víc druhů (INL, DNL, teď nevím jesli nejsou nějaký další). Obě se u procesorových převodníků na avr obvykle pohybují kolem ±1 LSB. Předpokládám, že to na picech bude obdobné.
S tak malou nelinearitou se většinou nemá smysl zabejvat.

…minimální čas nabíjení vnitřního kondenzátoru,dobu potřebnou pro převod s požadovanou přesností,impedanci zdroje signálu.Např. u PIC16F87X se uvádí přesnost (chyba) při C-hold 120pF,Rs 10k Udd 5V teplota 50st asi 1/2 LSB.Pokud tě zajímá nelinearita,vem jakýkoliv datasheet a na konci najdeš nelinearitu AD převodníku,je to závislost na VREFH (V) a Differential or Integral Nonlinearilty (LSB) a teploty jednočipu…toto jsem přímo vytáhl od PIC16F88 a vyplývá z toho,alespoň pro mne,že nelinearita roste s klesajícím napájecím napětím pod 3,5V,no dá se např. linearizovat čidlo teploty softwarově,ale podle mne je rozhodující stabilní nap. napětí,pokud toto zajistíš,pak jo.Docela by mne zajímalo,co řešíš,že honíš nelinearitu u jednočipu:-)

nelinearitu popisuje tabulka TABLE 26-24 přímo v datasheetu:-)