GCC a funkce delay

Zdravím
Potřeboval bych co největší interval docílit v řádu hodin ale aby se to vešlo do Attiny13 počítám s interním oscilátorem 1 MHz pomocí funkce _delay_ms() nebo _delay_us() o jiných nevím existuje něco “delšího”? díky

Ahoj. Pouzivat v programu delay na hodinove cekani je nesmysl. Nejlepsi reseni je pouzit citac. Pokud ale trvas na internim RC oscilatoru, ktery neni moc presny pocitej s tim, ze za hodinu se chyba casu muze pohybovat v minutach.

Jak psal Dragon: čekat takovou dobu pomocí blokující funkce (delay) je naprosto stupidní nápad. Procesor by místo toho mohl vklidu spát nebo dělat jinou činnost. Místo toho bude dřít jak kůň a úplně zbytečně.
Nicméně v tomto případě by bylo psaní toho asi o 20 řádků delšího a efektivnějšího kódu (z pohledu strojového času a spotřeby) jako házet hrách na zeď. :unamused:
Tedy:void cekej(uint16_t vterin) { for (; vterin > 0; vterin--) delay_ms(1000); }
Rozsah je 65535s, tedy asi 10h. Tolerance interního RC bývá 10%.

Neumět po několika letech napsat cyklus… nemám slov. :confused:

Na mou omluvu můžu jen říct že jsem s toho trochu vypadl protože moje “portfolio” :astonished: je veliké to znamená že vše mě zajímá ať už programování v php webové aplikace ,tak v delphi no prostě vše a to je asi moje prokletí pořád se musím v něčem šťourat a v neposlední řadě musím dát taky PC odpočinout díky za pochopení

Takoví lidé jsou fajn, když všecko zvládají ale to chce čas a zkušenosti. Pokud chceš dělat jedno čipy tak dělej jedno čipy pokud PHP tak PHP ale nemíchej to. Prvně zvládni pořádně jedno a pak druhé. po delší době zjistíš že sice znáš kousek od obou ale kdybys ten čas věnoval jednomu bylo by to lepší :slight_smile: